מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

על אימהות וספורט ואיך מתקיימים יחד?

ספורט ואמהות – האם יכולים להתקיים במקביל?

כל אחת מאיתנו מכירה את זה – את גם עובדת, גם דואגת לילדים, גם רוצה לדאוג קצת לעצמך וגם חשוב לך, תוך כדי... לנסות ולשמור על הכושר!
איך אפשר להספיק לעשות את הכל?
בבלוג הבא שלנו תוכלי למצוא מבחר טיפים בנושא.

אמא ושתי בנות במכון עם משקולות ידיים

להיכנע ללו"ז או להתחיל לזוז?
לכולנו יש  סיבות רבות למה לא להתאמן. מאוד קל לנו לתרץ ולמצוא את ההסברים למה לא הספקנו או לא יצא לנו . המטרה הראשונה היא למצוא זמן! במידה ונמצא יותר זמן לעצמנו נוכל באמת להתחייב ולהתאמן. כשאנחנו מתאמנים ונכנסים לכושר יש לנו יותר אנרגיות ולכן שווה להשקיע את המאמץ ולעשות זאת. ספורט ידוע כמשפר בריאות, נפשית ורגשית, ומעניק כוח לגוף ובדרך גם חיטוב...
אז איך אפשר להגיע למטרה הנכספת? ריכזנו לכן מספר טיפים שיכולים לעזור ובעיקר להכניס אתכם לתלם 

קבוצת נשים רצה בלילה

1. להיות מציאותי – עומס החיים והמשימות לרוב איננו מאפשר לקבוע אימון יומי לכן יש לקבוע לו"ז אמיתי שאפשר יהיה לעמוד בו בהתאם לאפשרויות הקיימות.
2. אין דבר העומד בפני הרצון – קבעי לך מטרה, לא משנה מהי אך חשוב שהיא תהיה חשובה לך! כך תוכלי לדרבן את עצמך לצאת/להתחיל להתעמל כשהמטרה עומדת למול עיניך.
3. דמיון מודרך – דמייני לך איך את מרגישה אחרי אימון טוב. כל דרבון שכזה עוזר לנו להגיע למטרה.
4. הכנת תכנית אימונים נוחה – שבצי את האימונים שלך בהתאם לחיים ולשגרה. אם את יכולה לקבוע לשעות הבוקר לפני תחילת היום והמשימות (ובעיקר לפני הכנת הילדים למסגרות) – לכי על זה! אימון בוקר ממריץ ומעורר יכול לתרום לשגרת יום חיובית ונכונה וגם משאירה לך את כל היום פנוי לאחר מכן. אם לא מסתדר לך בשעות הבוקר קבעי לך שעות אחה"צ/ערב של הליכה עם חברות, זמן אימון בסטודיו או עם מאמן אך בימים קבועים שיהיו ידועים לכל בני המשפחה.
5. "תעשי רק מה שאת אוהבת" – כדי להתמיד ולעבוד עם תוצאות בפועל, כדאי למצוא את הספורט שאליו את הכי מתחברת. כדאי ללמוד על עצמך מה את הכי אוהבת לעשות ומאיזה סוג פעילות את הכי נהנית על מנת שתוכלי באמת להתמיד ולעשות כושר בהנאה מרובה. סוגי הספורט הם רבים ויש היום מלא אפשרויות (יוגה, שחייה, אימון אירובי, TRX, זומבה וכל דבר נוסף) ולך נשאר רק למצוא את הפעילות הנכונה עבורך.
6. לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן – הכי חשוב למצוא אימון קרוב למקום מגורייך. כשהאימון קרוב וזמין, הדרבון חזק יותר ואפשרי.
7. אימון עם הילדים – טרנד חם ביותר שהשתלט מזמן על היוטיוב הוא אמהות שעושות את האימון שלהן ביחד עם הילדים! זה יכול להיות בשילוב העגלה (תרגילי כושר שונים בהם ניתן להשתמש פיזית בעגלה עצמה), בשילוב הילדים (להתאמן ביחד איתם, לשים אותם על הגב בזמן תרגיל, לשחק איתם כדורגל ועוד). יש מבחר רעיונות ברחבי הרשת וסרטוני דוגמא.
8. פינוקים ואקססוריז זה כל ההבדל – תדאגי לעצמך לבגדי ספורט נוחים, נעלי התעמלות חדשות, בקבוק מים טוב – הדברים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל הגדול! גם בהרגשה וגם בנראות וגם זה תורם לאווירה הכללית של האימונים ולהרגשה האישית. ואם יוצא לך.. תתפנקי בשייק פירות או גלידת יוגורט אחרי האימון (מגיע לך!) ואם אפשר עם חברה – עוד יותר טוב.

אמא רצה בפארק עם התינוק בעגלה

לסיכום...
גם אם לא הספקת לעמוד ביעדים שהצבת לעצמך ולהתאמן – לא נורא!
תמיד אפשר לנסות מחר. הכי חשוב שלא תוותרי לעצמך ועל עצמך.
זה יתרום לך ולמשפחתך במגוון דרכים החשובות לכולכם. 

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp