מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

אטרקציות ופעילויות לילדים בשבת

מחפשים פעילות לילדים בשבת שתהיה גם ייחודית ומהנה?
למוזיאון הילדים יש בהחלט מה להציע לכם!


אטרקציות לילדים בשבת במוזיאון הילדים


מוזיאון הילדים מזמין אתכם לקחת חלק ביחד עם ילדכם באחד ממסלולי הילדים או להשתתף איתם באחת מהתערוכות הקבועות. בימי שבת המוזיאון פועל בין השעות  10:00-13:30.

האטרקציות לילדים בשבת והתערוכות הפעילות בסופי השבוע, מתאימים לכל הגילאים עפ"י המפורט בהמשך עמוד זה.

* אטרקציות לילדים בשבת - ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש.
 


פעילות לילדים בשבת - פעילות לבחירה:

דיאלוג בחשיכה - פעילות לילדים בשבת המיועדת לילדים מגיל 9 ומעלה (ההשתתפות לילדים בגילאי 9 עד 14 מותנית בליווי מבוגר). זוהי פעילות יוצאת דופן אותה מדריכים עיוורים ומאפשרת למשתתפים לחוש את אשר עובר על העיוור בחיי היום יום. משך הפעילות - שעה ורבע.  

למידע נוסף על תערוכת דיאלוג בחשיכה

הזמנה לשקט - פעילות לילדים בשבת מבית היוצר של דיאלוג בחשיכה. גם פעילות זו מיועדת לגילאי 9 ומעלה בליווי מבוגר (עד גיל 12). הפעילות מודרכת ע"י חרשים ומתמקדת בהכרות עם שפת הסימנים ומציאת דרכי תקשורת עם הזולת באמצעות תנועות גוף ותקשורת חלופית. משך הפעילות - כשעה ורבע.  

למידע נוסף על התערוכה הזמנה לשקט

דיאלוג עם הזמן - פעילות לילדים בשבת, יוצאת דופן ומרגשת העוסקת בדיאלוג הבין דורי, שאותה מעבירים מדריכים בני  70 ומעלה. בפעילות זו ילמדו המבוגרים וגם הילדים כיצד להתמודד עם הליך ההתבגרות שלהם עצמם, ויתמודדו עם האלמנט שאינו ניתן לשליטה או עצירה על ידנו- הזמן. הפעילות מיועדת למבוגרים ולילדים מגילאי 10 ומעלה בליווי מבוגר. משך הפעילות - כשעה ו-40 דקות. 

למידע נוסף על התערוכה דיאלוג עם הזמן

בעקבות הפרפרים / טיול עם ינשול - שתי פעילויות המיועדות לפעוטות בגילאי שנתיים וחצי עד גיל  4. בפעילות טיול עם ינשול יחשפו הילדים לעולם הטבע ולמינים השונים מהם, ילמדו לקבל את השונה וכיצד להתמודד עם ביישנות ופחד מן הסביבה. הפעילות בעקבות הפרפרים, תיתן לילדים הזדמנות להתחקות אחר מחזור חייו של זחל הפרפר, להכיר בע"ח זה ולהחשף למינים שונים של בע"ח. משך הפעילות - כשעה ורבע.  

למידע נוסף על מסלולי הילדים השונים

המסע לתיקון ממלכת הזמן -  פעילות לילדים בשבת המיועדת לילדים בגילאי 4-6. במהלך הפעילות עוברים הילדים יחד עם צמד זחלים קטנים מסע התפתחותי עד להפיכתם לפרפרים. בדרך הם מתוודעים למשפחות שונות של בע"ח, מפתחים סקרנות, ולומדים להכיר תהליכים שונים בטבע ולקשר בין סובב ומסובב. 

למידע נוסף על מסלול המסע לתיקון ממלכת הזמן

היער הקסום - פעילות הרפתקנית לגילאי 6-8 בליווי מבוגר. עם כניסת הילדים לפעילות הם משחררים שדון שובב שגורם לכאוס אותו הם מנסים להשיב לקדמותו. במהלך ההרפתקאה הם לומדים להתמודד עם סיטואציות ורגשות העולים בהם בעקבות ההתרחשויות. משך הפעילות הינו כשעתיים.  

למידע נוסף על מסלול היער הקסום

החייזרים - פעילות לילדים בשבת המיועדת לילדים בשכבת הגיל הבוגרת (מכיתה ג' (גיל 8) ועד גיל 12). לילדים הצעירים יותר בפעילות בגילאי 8-9 נדרש ליווי מבוגר. בפעילות זו נשאבים הילדים להרפתקה בחללית חייזרים קסומה. בחללית הם פותרים חידות ולומדים להכיר את החייזרים ואת עצמם כאשר ההתמודדות שלהם בעצם היא קבלת השונה והאחר. משך הפעילות- כשעתיים.

למידע נוסף על מסלול חייזרים

בגובה העיניים - סדנת אמנות עם נושא מתחלף אחת לשנה. במהלך הפעילות הילדים מתנסים בהפקת אמנות מסוגים שונים ממולטימדיה ועד מוסיקה באמצעות חפצים שונים הניתנים להם בעת הפעילות. בסיום הפעילות מגיעים הילדים אל סדנת יצירה אותה הם יכולים לקחת הביתה בתום הפעילות. משך הפעילות- כשעתיים.  

למידע נוסף על תערוכת בגובה העיניים

איפה מיש - הצגה פעילה שבה הילדים לוקחים חלק יחד עם מיש,  בובה ישנה ואהובה שנשכחה עם קבלת צעצוע חדש. בהצגה יוצאים למסע לגילוי מושגים כמו חברות, השוני בין חברים וגם מקבלים הזדמנות לגלות ולשחק בצעצועים חדשים. הפעילות מיועדת לגילאי שנתיים וחצי- 5. משך הפעילות- שעה ורבע.  

למידע נוסף על ההצגה איפה מיש

 

למידע נוסף על אטרקציות לילדים במוזיאון - לחצו כאן
לקבלת רעיונות נוספים לבילוי זמן איכות עם הילדים הכנסו לבלוג שלנו

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp