מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

בלוג מוזיאון הילדים

על התנדבות, ערכה וחשיבותה

מעשה ההתנדבות הינו ביטוי אישי לרוח האנושית במיטבה. היא מייצגת את הבחירה החופשית שלנו כבני אדם ומדגימה כיצד ניתן לרתום רצון טוב.

למידע נוסף >>

זהירות בדרכים בחופש הגדול

בחופש הגדול, הילדים והנוער שלנו מבלים שעות רבות מחוץ לבית, הרבה יותר מכפי שאנו רגילים. כדי שהבילוי הממושך בחוץ יסתכם רק בתחושות של הנאה וכיף, הנה קובץ כללים חשוב לזהירות בדרכים שמומלץ להקפיד, ליישם ולדבר עליו בכל הזדמנות נתונה עם ילדכם. 

למידע נוסף >>

ילדים מדגימים זהירות בדרכים

פעילויות לנוער בחופש הגדול

שנת הלימודים נגמרה והנוער יצא לחופשת הקיץ הגדולה. אם גם בני הנוער שלכם יושבים כל היום בבית ובוהים במסך או בעיקר מבלים עם חברים בים או בשכונה, הנה כמה הצעות לאיך לשבור להם קצת את שגרת הבילויים ולהפוך את החופשה למשמעותית, ערכית ומהנה הרבה יותר.

למידע נוסף >>

נערות עושות סלפי בבילוי בחופש

בין שואה לתקומה

"לזכור ולא לשכוח". מוזיאון הילדים מציין את יום השואה ויום הזכרון לחללי מלחמות ישראל ופעולות האיבה, עם סיפוריהם האישיים המרגשים של שלושה מהמדריכים שלנו. הסיפור שלהם- הוא הסיפור של כולנו וכמובן של המדינה. 

למידע נוסף>>

יום הזכרון

איך ללמד את הילדים על עונות השנה

חג הפסח הידוע גם כחג האביב, מהווה הזדמנות מצויינת ללמד את הילדים על עונות השנה דרך הטבע והסממנים המיוחדים לכל עונה. למדו אותם דרך העיניים ודרך כל שאר החושים על היופי של מחזוריות הטבע. אז איך עושים זאת בצורה נכונה וחוויתית? קראו במאמר שלנו. 

למידע נוסף >>

ילדה נהנית מהאביב בשדה פורח

מנהגי חג הפסח – מיתוסים מול עובדות

חג הפסח הוא אחד מהחגים החשובים והמשפחתיים ביותר בלוח השנה שלנו וגם החג שמתכוננים אליו הכי הרבה. אז אלו מהמנהגים אכן ראוי וחשוב לקיים, ואלו הם בגדר תוספות של הזמן האחרון שהן בגדר מסורת "מטריחה" בלבד? ואיך רותמים את הילדים לקיים את כל המנהגים הללו במקביל? קראו במאמר שלנו.

למידע נוסף >>

פסח - תמונת אוירה של הגדה ומצה

התחפושות של היום ושל אז - פורים בראי הדורות

חג הפורים היה מאז ומתמיד סיבה לחגיגה ושמחה, אך בכל עשור החג נחגג בצורה קצת שונה וכך גם התחפושות הכי פופלאריות. אז איך היה נראה הפורים בתקופה של הסבים והסבתות שלנו, מה היו התחפושות הכי פופלאריות לאורך השנים, ועוד. מסע נוסטלגי בזמן- עדלאידע. 

למידע נוסף >>

ילד מחופש לאינדיאני 

מוזיקה וילדים - כיצד מוזיקה מסייעת להתפתחות הילד?

אנחנו מגיבים אליה כבר מהרחם, היא מסייעת לנו להרדם ולהוציא אנרגיות, והיא שפה אוניברסלית המגשרת בין גילאים שונים ותרבויות בעולם. למוזיקה מסתבר, יש ערך משמעותי מאוד בהתפתחות הילדים שלנו, ובמאמר שלנו בנושא תגלו בדיוק למה...

למידע נוסף>>

אמא וילד שומעים מוזיקה

הילדים של היום מול הילדים של פעם

אם גדלתם בשנות ה-80 וה-80, הרי שאתם יודעים להעיד, שהכל היה פה אחרת. לכבוד שנות ה-70 למדינה, מוזיאון הילדים לוקח אתכם למסע נעים אחורה בזמן ומשווה בין הילדות של כולנו לבין הילדים של היום. מוכנים לפרץ של נוסטלגיה?

למידע נוסף>>

ילדה בשנות ה-90 שומעת ווקמן

חינוך פיננסי לילדים באמצעות דמי החנוכה

אחת ממסורות חג החנוכה, שכבר הספיק לחלוף, היא דמי החנוכה לילדים. המסורת הזו, מהווה הזדמנות נהדרת עבורכם ההורים, לדבר עם הילדים על כסף ומשמעותו ולהתחיל בחינוך החשוב מכולם לחייהם כבוגרים- חינוך פיננסי. איך עושים זאת נכון? הכנו בדיוק בנושא הזה מאמר עבורכם. 

למידע נוסף >>

חינוך פיננסי לילדים מתחיל קודם כל בחסכון

פחד מחושך - כך תעזרו לילדיכם להתמודד

חג החנוכה, הוא זמן מצויין לדבר על החשיכה ומה היא מעוררת בנו. וכשזה מגיע לילדים, לרוב היא מלווה בחשש רב ופחד ממנו. מדוע ילדים פוחדים מחושך? מתי מדובר בחרדה של ממש? ואיך בבית, בכמה אמצעים פשוטים אפשר להפוך את החשיכה לכיף של ממש?

למידע נוסף >>

המדריך לפיתוח סובלנות אצל ילדים

חודש נובמבר, מציין בעולם את חודש הסובלנות. בייחוד בישראל, רבת הגוונים והעדות, פיתוח סובלנות וקבלת השונה בקרב ילדינו, היא חשובה במיוחד. אז מפתחים אותה ומעודדים את הילדים לקבל, לאהוב ולהתחבר לכולם?

למידע נוסף >>

משחקי חורף ביתיים לכל המשפחה

השמש השוקעת מוקדם, הגשם והחורף שהגיע מהווים תפאורה מושלמת לבילוי ערב ביתי חמים ונעים. אז איך מוציאים את הילדים מהמסכים ומקדישים את השהייה המשותפת בבית לזמן איכות משפחתי וכיפי, שגם יגבש ויקרב את כל בני המשפחה? 

למידע נוסף >>

חידון "הגאדג'טים" הגדול לכבוד חודש האזרח הוותיק

לכבוד חודש האזרח הותיק שיחול בכל רחבי ישראל בעוד מספר ימים, החלטנו במוזיאון, לחבר עבורכם חידון עם הגאג'טים הכי חמים של ימים עברו. נוסטלגיה להורים, כיף לילדים. האם תוכלו לזהות את כל החפצים שבתמונה שלנו?

למידע נוסף>>

חידון אביזרים ותיקים

איך לעודד את הילדים להיות חברותיים

שנת הלימודים החדשה עוד רגע כבר פה. וזהו זמן מצויין לעבוד על הכישורים החברתיים של הילדים שלכם. איך גורמים להם להיות חברותיים אך מבלי לוותר על עצמם? ואיך זה קשור ליחסים שלכם עם מכרים וחברים. 

למידע נוסף>>

כיתה של ילדים

מוזיאוני הילדים הכי מומלצים בעולם

הקיץ הגיע ואיתו עונת הטיולים והטיסות לחו"ל. אם אתם מבקרים בארה"ב, אחת ממדינות אירופה או אנגליה, אלו המוזיאונים שיהפכו את הטיול לחוויה בלתי נשכחת גם עבור הילדים. 

למידע נוסף>>

כניסה צבעונית למוזיאון

איך מעודדים ילדים לפעילות גופנית גם בחופש הגדול?

הילדים שלכם תקועים כל היום מול המסכים השונים בבית? מחפשים איך להעסיק אותם ועל הדרך גם לעודד אותם לעשות פעילות גופנית ולצאת מהבית? יש לנו כמה עצות שימושיות עבורכם במאמר הבא. 

למידע נוסף>>

איך תעודדו את הילדים שלכם לפתח עצמאות?

הילדים והתינוקות שלכם, עתידים יום אחד להפוך לאנשים בוגרים ועצמאיים. איך מפתחים ומעודדים את העצמאות הזו כבר מגיל צעיר? קראו את כל המידע בנושא וטיפים מועילים כאן. 

למידע נוסף>>

ילדה מכינה שעורי בית בעצמה

החידון הגדול ליום העצמאות

לכבוד יום העצמאות, הכנו עבורכם חידון שיסייע לכם ללמוד ולבחון את הידע שלכם על האירועים החשובים ביותר הנוגעים להקמת המדינה. חושבים שאתם יודעים את כל ההיסטוריה?
בחנו את עצמכם כאן.

למידע נוסף>>

חידון יום העצמאות של מוזיאון הילדים

חשיבות הקשר בין סבים וסבתות לנכדיהם

הקשר בין סבים/ סבתות ובין נכדיהם הוא קשר מיוחד מאוד. מחקרים מצביעים על כך שלא רק שקשר זה הוא ייחודי, אלא בעל יתרונות רגשיים ובריאותיים רבים גם לנכדים וגם לסבים ולסבתות שלהם. קראו במאמר זה את כל מה שחשוב לדעת על מהות הקשר הזה ולמה חשוב להתחיל ליצור דיאלוג בין הדורות, כבר היום. 

למידע נוסף>>

הקשר בין סבא ונכד- למעבר לכתבה

בחן את עצמך: חידון לחג הפורים  

לכבוד חג הפורים, הכנו עבורכם חידון שיסייע לכם להבין ולהכיר מקרוב את מקורות החג והמנהגים. בטוחים שאתם יודעים הכל על החג? בחנו את עצמכם כאן.

למידע נוסף>>

חידון לפורים

 מתחפשים כל השנה

לכבוד חג הפורים, אך נכון לכל השנה- למה ילדים אוהבים כל כך להתחפש ולמה חשוב לאפשר להם לעשות זאת גם בלי קשר לחג? מסתבר שלתחפושות יש קשר הרבה יותר הדוק ממה שחשבתם, להתפתחות הילד והבנתו את העולם הסובב אותו. עוד פרטים בנושא, מחכים לכם בכתבה. 

למידע נוסף>>

התחפשות בחיי היום יום של ילדים

 איך לגרום לילדים לאכול יותר פירות וירקות?

ט"ו בשבט או בשמו השני חג האילנות, הוא חג שכולו חגיגה לטבע ולתנובותיו. חג זה אשר בו נהוג לאכול מטוב האדמה, מעלה אצל הורים רבים בעיה כאובה ומוכרת- חוסר שיתוף פעולה מצד ילדיהם בכל מה שקשור לאכילת פירות וירקות. אז כיצד גורמים לילדים שלכם לאכול יותר פירות וירקות מבלי להיכנס לוויכוחים ומריבות מיותרים? הנה כמה רעיונות. 

למידע נוסף>>

משחקים באוכל ונהנים ממאכלים בריאים

 בטיחות ילדים בחורף

העונה הקרה כבר פה, הגשם גם הוא הגיע, ואיתם הסכנות העורבות בבית ובחוץ לילדים ולמבוגרים. הכירו את הסיכונים, איך מתגברים עליהם, ולימדו כיצד להמנע מהם מבעוד מועד, בכתבה הבאה. 

למידע נוסף>>

בטיחות ילדים בחורף

 

 בחנו את עצמכם: מה אתם יודעים על חג החנוכה?

חג החנוכה מתקרב בצעדי ענק אלינו, מה שאומר שזה בדיוק הזמן המתאים לחידון קצרצר אודות חג האור, שלא מעט היסטוריה עומדת מאחוריו. אז מוכנים?

למידע נוסף>>

חידון לחג החנוכה

 

 לצאת לחופשה משפחתית  

חופשה משפחתית, בין אם היא מתוכננת ובין אם לא, יכולה להוות פתרון מצוין להעביר את הזמן שנותר לחופש הגדול. הכנו עבורכם רשימה עם הדברים שאתם חייבים לעשות בחופשה המשפחתית הבאה שלכם בכדי להפוך אותה לחופשה האולטימטיבית – לכם ולילדים

למידע נוסף>>

לצאת לחופשה משפחתית

 

 לשים גבולות. איך להגיד לילד לא  

אם אתם הורים לילדים אתם בטח מכירים את הקושי בלהגיד לא לילד שלכם. הצבת גבולות לילד ועמידה בהם, הם אחד האתגרים הגדולים שעומדים בפניכם כהורים בין אם הילד שלכם בן שנתיים, 15 או 18. הכנסו וקראו איך לומר לילד לא ולהישאר בחיים

למידע נוסף>>

איך להגיד לילד לא

 

 הפרעות שינה אצל ילדים

סביר להניח שכהורים יצא לכם להתמודד עם ילד שמסרב ללכת לישון או מתקשה להירדם. הפרעות בשינה הינן אחת מהתופעות השכיחות איתן מתמודדים הורים עם ילדיהם. גם הילד שלכם מתקשה להירדם? הנה כמה דרכים שיכולות לעזור לכם להתמודד עם הסיטואציות- לגרום לו להירדם ואפילו לשפר את איכות השינה שלו.

למידע נוסף>>

הפרעות שינה אצל ילדים

 

 להיות חכם בשמש

במהלך הקיץ הילדים שלנו נמצאים בים, בבריכה או סתם משחקים בפארק. במהלך כל הפעילויות הללו הן חשופים לשמש ולנזקים הנגרמים ממנה. הכנסו וקראו כיצד לשמור עליהם בריאים, בטוחים וחכמים בשמש.

למידע נוסף>>

להיות חכם בשמש

 

 מתכונים לשבועות שילדים אוהבים

חג השבועות הוא חג חגיגי ומיוחד. מבין המנהגים הרבים שיש בחג השבועות, אחד המנהגים המוכרים ביותר הוא אכילת מוצרי חלב. לצורך כך הכנו לכם 4 מתכונים שהילדים שלכם גם אוהבים לאכול וגם יכולים להכין יחד אתכם. הכנסו ולא תתאכזבו

למידע נוסף>>

מתכונים לשבועות שילדים אוהבים ויכולים להכין

 

 ל"ג בעומר

ילדים אוהבים את ל"ג בעומר. אבל מה אתם יודעים על החג ומנהגיו? מה מקור החגיגות ומה מסמלות המדורות? הכנסו לקרוא על מקור החג ומנהגיו, פעילויות לילדים ליד המדורה וגם על כללי הבטיחות באש שאתם חייבים להכיר וליישם.

למידע נוסף>>

ל

 

 כיבוד בריא ליום הולדת

לחגוג יום הולדת זה כיף גדול, במיוחד שלחגיגה נוספים המון פינוקים ומתנות. אם אתם מחפשים רעינות לנשנושים בריאים אך יחד עם זאת טעימים ומפנקים שיבטיחו שחגיגת יום ההולדת תהיה לא רק כיפית ושמחה אלא גם בריאה

למידע נוסף>>

בלוג - כיבוד בריא ליום הולדת

 

 איך לדבר עם ילדים על מוות 

יום השואה ויום הזיכרון לחללי מערכות ישראל תמיד מעלים אצל ההורים דילמות באשר לשאלה של איך והאם בכלל צריך לדבר עם הילדים על מוות, אובדן, שכול ושואה. איך מסבירים לילד את מהות הצפירה ואיך מספקים לו תשובות לשאלות הקשות מבלי לפגוע בתמימות שלו ומבלי לזרוע פחד.

למידע נוסף>>

איך לדבר עם ילדים על מוות

 

 לזכור ולא לשכוח

אליעזר דנציגר, מדריך בדיאלוג עם הזמן, מספר לנו את סיפורה המצמרר והמרגש של משפחתו ועל הדרך בה הם שרדו את המלחמה ואיך בסופה הצליחו לעלות לארץ ישראל

למידע נוסף>>

לזכור ולא לשכוח

 

 רעיונות למשחקים בחוץ

שוב פעם אתם לוקחים את הילדים לגן השעשועים השכונתי, לאותם מתקנים ולאותה פעילות שגרתית. משעמם לא?! נסו להיזכר איזה כיף היה לכם שאתם הייתם ילדים  וכנסו לקבל רעיונות למשחקים שכל הילדים אוהבים שישברו את הריטואל הקבוע והמשעמם

למידע נוסף>>

רעיונות למשחקים מחוץ לבית

 

 למה חשוב שהילד שלכם ישחק בחוץ? 

למשחק בחוץ יתרונות רבים: הילדים יכולים לשחק  מבלי חשש שמשהו יהרס או ישבר, לפרוק אנרגיה ולהכיר חברים חדשים. אבל האם ידעתם שמשחק בחוץ חשוב להתפתחות המוטורית, הקוגנטיבית ואפילו החברתית של הילד שלכם? הכנסו וגלו כמה המשחק בחוץ חשוב להתפתחות של הילד שלכם. 

למידע נוסף>>

למה חשוב שהילד שלכם ישחק בחוץ

 

 רעיונות לתחפושות  

חג פורים זה קודם כל תחפושות. בין אם אתם מבוגרים או ילדים כולם נוהגים ואוהבים להתחפש. אם עדיין לא החלטתם למה להחפש, או נזכרתם קצת מאוחר - הכנו רשימה עם מספר רעיונות לתחפושות שניתן להכין בקלות בבית

למידע נוסף>>

רעיונות לתחפושות ביתיות

 

 סקרנות והתפתחות הילד שלכם 

ילדים הם מטבעם מאוד סקרנים לגבי העולם ולגבי מה שיש  לו להציע. הם יכולים להביע את סקרנותם בהמון צורות ואופנים. אנחנו כהורים, נרצה שהם ירגישו בטוחים ובנוח בכדי שימשיכו לחקור את העולם.

למידע נוסף>>

סקרנות והתפתחות הילד שלכם

 

 הזמנה לשקט באיסטנבול 

איך זה מרגיש להיות חירש בתורכיה? הכנסו בכדי לקרוא על סיפור מסעם המרגש של משלחת המדריכים שלנו, שיצאו לאיסטנבול בכדי להדריך ולסייע בהכשרת הצוות המקומי של התערוכה הזמנה לשקט שהוקמה לראשונה בתורכיה

למידע נוסף>>

 

 אומנות רחוב במוזיאון הילדים

לאחרונה נפתחה במוזיאון תערוכה חדשה, יחידה במינה, אשר מפגישה את הילדים המבקרים בה עם אמנות ייחודית הנקראת אמנות רחוב. מה זאת אומנות רחוב אתם שואלים ומה רואים בתערוכה? הכנסו לבלוג שלנו כדי לגלות

למידע נוסף>>

אומנות רחוב במוזיאון הילדים

 

 איך לדבר עם ילדים על אירועים קשים

לילדים כמו למבוגרים קשה להתמודד כאשר קורים  מאורעות טרגיים, במיוחד אם אלו קורים קרוב אלינו ולמקומות שקשורים אלינו. איך למצוא את הדרך לשתף את הילדים שלנו באירועים שמתרחשים?

למידע נוסף>>

איך לדבר עם ילדים על אירועים קשים

 

 הכנת קישוטים לסוכה

חג הסוכות בפתח והילדים בטח נרגשים לקראת הביקור שלהם בסוכה ולכם ההורים זו הזדמנות נהדרת להפוך את המאורע לחגיגה משפחתית של  יצירת קישוטים לסוכה, משחקים והרבה זמן איכות עם הילדים.

למידע נוסף>>

הכנת קישוטים לסוכה

 

 שלום כיתה א'

ללכת לבית ספר זה צעד משמעותי לא רק לכם ההורים אלא גם ובעיקר לילדים. הכנה נכונה לפני, יכולה לשכך את ההתרגשות של הילדים ולהצעיד אותם לעבר מעבר קל ופשוט. הכנסו בכדי לקרוא איך וכיצד אתם יכולים להכין את ילדכם לקראת כתה א'

למידע נוסף>>

שלום כתה א

 

 עשו זאת בעצמכם: כדור שלג ביתי

חודש אוגוסט הוא לא חודש קל להורים. הילדים ברובם סיימו את הקייטנות ובחוץ נשברים שיאי חום ולחות שלא מאפשרים לנו לצאת מהבית מבלי להסתכן במכת חום או התייבשות. במיוחד בשביל זה הכנו בשבילכם פעילות ביתית קלה (נשבעים!) ומהנה - להכין כדורי שלג.

למידע נוסף>>

איך להכין כדור שלג ביתי

 

 להישאר קרירים עם ארטיקים ביתיים

הקיץ כבר כבר כאן ועלינו לשמור על כך שהילדים שלנו ישארו לא מיובשים בין כל פעילויות החוץ שלהם. ארטיק  הוא דרך מעולה לגרום להם לשתות ולהתקרר. הכנסו בכדי ללמוד איך להכין בקלות ארטיק ביתי שהוא גם טעים וגם בריא

למידע נוסף>>

להישאר קרירים עם ארטיקים ביתיים

 

 משחקי נסיעה לילדים

נסיעה משפחתית יכולה ליצור זמן איכות עם הילדים. במקום לעסוק רק בשאלה הנצחית "מתי מגיעים" הנה כמה המלצות לדרכים מהנות יותר להעביר את הזמן ברכב ביחד עם הילדים.

למידע נוסף>>

משחקי נסיעה לילדים

 

 בחנו את עצמכם: בני כמה אתם באמת

גיל הוא רק מספר. יש אנשים שפשוט אי אפשר לדעת בני כמה הם באמת - חלקם לא נראים כמו שהייתם מצפים מהם להראות וחלקם פשוט לא מתנהגים כמו שהייתם מצפים מהם. 

למידע נוסף>>

בחנו את עצמכם בני כמה אתם באמת

 

 המלצות ורעיונות ליום הולדת

ימי הולדת הינם בהחלט סיבה למסיבה עבור הילדים אך בעבורכם ההורים שצריכים להחליט איך לבדר את הילדים ובאיזו הפעלה כדאי לבחור,זוהי משימה לא פשוטה בכלל, בעיקר לאור העובדה שהילדים  בימינו כבר ראו הכל, ניסו הכל ויודעים הכל.

למידע נוסף>>

המלצות ורעיונות ליום הולדת

 

 מונחון שפת הסימנים

רוצים לדעת סימנים בסיסיים בשפת הסימנים? מוזיאון הילדים מגיש לכם מונחון קצר עם תמונות המדגימות כיצד ממחישים מילים שימושיות בשפת הסימנים. 

למידע נוסף>>

מונחון שפת הסימנים

 

 מתכונים מיוחדים לשבועות

בחג השבועות  כולם מתהדרים ולבושים בלבן. אחד המאפיינים של חג השבועות הוא אכילת מאכלי חלב. בכדי לרענן את שולחן החג ובכדי לעשות אותו יותר שמח ביקשנו מהמדריכים שלנו לשתף אתכם בכמה מהמתכונים המוצלחים שלהם, כאלה שכל ילד אוהב

למידע נוסף>>

 מתכונים מיוחדים לשבועות

 

 פעילויות מומלצות עם ילדים

זמן איכות של הורים וילדים מחזק את התא המשפחתי ומשפר את התקשורת בתוך המשפחה. בנוסף, הוא מענק לילדים ביטחון עצמי ומשפר את האינטליגנציה הרגשית של הילד. הכנסו בכדי ללמוד איך אתם יכולים בפעולות השגרתיות והיומיומיות להקדיש זמן איכות לילדים שלכם. 

למידע נוסף>>

פעילויות מומלצות עם ילדים

 

פעילות עם ילדים בשבת במוזיאון הילדים 

שבת מעניקה לנו בכל שבוע מחדש מתנה עצומה של שלווה והתנתקות זמנית מכל העמל והעומס של החיים. לכן זהו זמן מעולה לפעילות עם ילדים בשבת. 

למידע נוסף >>

פעילות עם ילדים בשבת

אטרקציות במרכז לילדים 

מחפשים רעיון מוצלח לאתר בו תוכלו לבקר עם הילדים? רוצים לצאת עם הילדים וליהנות מאטרקציה מהנה? בואו לקרוא על הנקודות שיש לבדוק לפני שבוחרים אטרקציות במרכז לילדים. כך תהיו בטוחים שאתם יוצאים לאתר בו תוכלו ליהנות ולהפיק תועלת מקסימלית. 

למידע נוסף >>

אטרקציות במרכז לילדים


פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp