מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

פעילות עם ילדים בשבת

כל השבוע אנחנו עמוסים מאוד. כל כך הרבה משימות ופעולות עלינו לבצע. העבודה שלנו, הלימודים, הקניות – כל אלו מעמיסים על החיים שלנו ולא נותנים לנו מקום של שקט ליהנות עם הילדים, לשמוע אותם בפניות אמתית ולהדק את הקשר אתם. יום אחד בשבוע אנחנו יכולים לנשום את הרוגע ולהתחבר אל השלווה. שבת מעניקה לנו בכל שבוע מחדש מתנה עצומה של שלווה והתנתקות זמנית מכל העמל והעומס של החיים. לכן זהו זמן מעולה לפעילות עם ילדים בשבת. 


מהן המטרות של פעילות עם ילדים בשבת?


קשר – כמה חשוב לנו להדק את הקשר שלנו עם הילדים. להיות מחוברים אליהם כמו חברים טובים שמתעניינים בכנות בקורות אותם. אמנם בכל ימות השבוע אנחנו קשורים בקשר בל יינתק, אבל כדי לבטא את הקשר ברמת איכות גבוהה אנחנו זקוקים לשלווה ולפניות הדעת.


חיבה – הילדים שלנו צריכים לחוש את האהבה שלנו כלפיהם. לחוש את החיבוקים ולקבל נשיקות אוהבות באמת. גם אם ביום יום העמוס אתם לא מצליחים לבטא את האהבה שלכם לילדים בצורה רצויה בשבת יש לכם יותר זמן ואתם יכולים להשקיע בכך.


מעקב – כל ילד צריך שיעקבו אחריו ואחר ההישגים שלו בתחומים השונים. מה הספיק ללמוד השבוע? האם הוא בקצב ורוכש את כל הידע הנדרש ממנו בדומה לכל בני כתתו? מה קורה בחברה? האם הוא אהוב? מצליח לנהל קשרי חברות תקינים? בשבת אתם יכולים להיות פנויים יותר כדי לעקוב אחר הנעשה בכל ימות השבוע.


אווירה והווי – פעילות עם ילדים בשבת נועדה לחזק את האווירה המשפחתית ולהפוך את הבית למקום של הווי שכיף ונעים לשהות בו. לאחר שאנחנו מסירים את הלחצים ואת המטלות הלוחצות עלינו ביום חול הבית הופך להיות רגוע ושלו יותר, והווי המשפחתי מוצא לעצמו ביטוי.


מוזיאון ופעילויות לילדים


פעילות עם ילדים בשבת מתאימה מעמיקה את הקשר ואת האהבה של ההורים לילדים. מוזיאוןהילדים בעיר חולון הוא מוזיאון שמציע שפע של פעילויות וחוויות שעשויות להתאים לילדים וגם למבוגרים. זה מקום נפלא לבילוי ולהנאה שמעשירים את עולמו של המבקר.

פעילות עם ילדים בשבת במוזיאון מיוחד


יש אין סוף של אפשרויות בילוי עם הילדים בשבת. אתם לא צריכים אותנו כדי להכיר פעילות עם ילדים בשבת כדוגמת לונה פארק, בית קולנוע, פינת ליטוף, קטיף או טיול בשדה או בחוף הים.
לכן, הפעם נדבר על משהו אחר. אנו שמחים להכיר לכם פעילות מיוחדת, שמתאימה לשבת או לחופשות , לילדים יחד עם ההורים.


פעילות עם ילדים בשבת במוזיאון שבחולון


סמוך לפארק המים הידוע ימית, נמצא גם פארק פרס מסביר הפנים (על שם נשיא המדינה המנוח שמעון פרס). ולא רחוק משם, ישנו מקום מיוחד מאד, אשר מציע פעילות עם ילדים בשבת, במגוון צורות. זהו מוזיאון שהוקם במיוחד לילדים. יש בו פעילויות רבות שאינן תצוגות מוזיאוניות מקובלות. המון סוגים של תערוכות פעילות ופעילויות מודרכות .
אילו אטרקציות יש במוזיאון


המוזיאון מציע הרבה מאוד סוגים של אטרקציות, החל מגיל הגן וכלה בילדי בית הספר ומבוגרים. למעשה, ביקור אחד בדרך כלל לא מספיק כדי להכיר את כל האטרקציות והפעילויות. רוב המבקרים חוזרים לפחות פעם נוספת, לביקור וחוויה מסוג אחר. בין האטרקציות ניתן למצוא למשל מסלול פעילות סביב העוסק במחזוריות החיים, מסלול העוסק בשיתוף פעולה, הקשבה וכבוד הדדי, מסלול העוסק בחייזרים כמו גם פעילויות סביב עולמו של האחר והשונה. למשל דיאלוג בחשכה המתקיימת בחשכה מוחלטת, הדרך בה חווים כבדי ראיה את העולם, הזמנה לשקט העוסקת בנושא הבסיסי כל כך של תקשורת ,המודרכת ע"י מדריכים חירשים ודיאלוג עם הזמן העוסקת בקשר בין דורי ובזיקנה. בתחום המוסיקה, המוזיאון מציע את התערוכה הייחודית הביטלס- מסע הקסם המיסתורי ועוד תערוכות, מסלולי פעילות ותצוגות בנושאים שונים, והכל בהחלט מיוחד ומזמין.


אפשר להמשיך את הכיף גם מחוץ למוזיאון


חשוב לדעת כי המיקום של המוזיאון מאפשר פעילויות נוספות, גם מחוץ לו במתחם פארק פרס שם אפשר לסיים עם פיקניק משפחתי. במתחם קיים גם אגם מלאכותי עם סירות שילדים מאוד אוהבים. בפארק ישנם גם מתקני ספורט המתאימים לפעילות עם ילדים בשבת, מגרשים למשחקי כדור, שבילים לטיול נחמד, מתקני שעשועים מהנים, לכל הגילאים.
אז איפה הכל קורה? במוזיאון הילדים. כיף של פעילות, חוויה והעשרה. גם לילדים וגם לכל המשפחה.

חוויות שנשארות בלב: פעילות עם ילדים בשבת

פעילות עם ילדים בשבת היא הזדמנות מיוחדת במינה ליצור זמן משותף יקר מפז, בעל ערך, המשאיר טעם של עוד. צוות מוזיאון הילדים בונה למענכם עולם שכולו חוויות מהנות, מעשירות, מלמדות ומגבשות לכל המשפחה, תערוכות אשר מפעילות את החושים ומאתגרות את המחשבה במפגשים אנושיים מרגשים ושובי לב.


פעילות עם ילדים בשבת לפעוטות ולילדים צעירים


בפעילויות המיועדות לפעוטות מגיל שנתיים וחצי, יחוו הילדים חוויות ורגשות ויתמודדו עם סוגיות שונות. לדוגמה במסלול הפעילות "טיול את הינשול" , יחוו המבקרים הצעירים יחד עם הינשול הקטן את הרצון להכיר חברים חדשים, תוך התמודדות עם תחושת ביישנות. כיצד מתגברים על הביישנות? מסע קסום ובו שלל חוויות, רגשות וצלילים אשר ילוו אותם במהלך קבלת המענה לשאלה חשובה זו.


בפעילות "בעקבות הפרפרים", מתבוננים הילדים מקרוב על מחזור חייו של הפרפר, ודרכו על משפחות שונות בטבע, מעגליות ומחזור החיים. החוויה מעוררת מודעות לתהליכים של גדילה, שינוי והתפתחות, מטפחת היכרות עם השונות בטבע ומקנה מודעות ומיומנויות חברתיות.


ההצגה "איפה מיש" היא אטרקציה מיוחדת, בהיותה הצגה פעילה המזמינה את הילדים להפוך לחלק פעיל בתוכה. מיש הוא בובת החיבוק הוותיקה של הילד דני. כאשר דני מקבל בובה חדשה, הוא שוכח לרגע את חברו הוותיק מיש, שנעלב ממנו ומתחבא מפניו בארגז הצעצועים. דני וכל הילדים בהצגה יוצאים למסע משותף בעקבות מיש, ופוגשים מקרוב אוסף צעצועים מיוחד שחלקו נדיר ובו בובות שהגיעו מרחבי העולם מתקופות שונות, צעצועי פח ייחודיים, אוסף מכוניות עבר ועוד שלל אוצרות של ממש. במסע זה מתוודעים הילדים אל חשיבותה של חברות, ההנאה שבמשחק בכל תרבות וזמן, ובמיוחד ההנאה המיוחדת הטמונה בקשר המיוחד בין הילד לצעצועיו האהובים.


פעילויות לילדים בוגרים ולנוער


ילדים בגילאי 8-11 מוזמנים אל הפעילות "החייזרים" בה הם מוצאים עצמם בתוך חללית חייזרים, שעל מנת להיחלץ ממנה עליהם להפעיל תושייה ויוזמה משותפת תוך כדי התמודדות עם נושאים כמו שיח בין שונים, קבלת האחר ותקשורת אנושית מקרבת לעומת סטריאוטיפים.


במוזיאון קיימות תערוכות מיוחדות נוספות לילדים, נוער ומבוגרים כמו המסע החווייתי בעקבות להקת הביטלס ששינתה את העולם, תערוכת "דיאלוג בחשיכה" עטורת השבחים הבינלאומיים, "דיאלוג עם הזמן" ו"הזמנה לשקט". פעילות עם ילדים בשבת הן ללא ספק הזדמנות לחן וקסם שיישארו אתכם תמיד.

פעילות עם ילדים בשבת

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp