מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

שבת עם הילדים היא זמן לבילוי משפחתי

מזל שיש לנו את השבת, יום אחד שבו אנו משאירים בצד את השגרה העמוסה ומבלים עם הילדים בחיק המשפחה. כל השבוע אנחנו מתרוצצים, ממהרים לעבודה, הילדים בביה"ס ובגן, חוגים וחברים אחר הצהריים, התארגנות בערב לשינה... והנה עבר עוד יום עמוס ואיתו שבוע שלם. בשבת יש לנו הזדמנות להוריד את הרגל מהגז, לעצור ופשוט להיות אחד עם השני.
שבת עם הילדים היא ללא ספק זמן לבילוי משפחתי.
בוודאי הייתם רוצים לשמוע על פעילויות לשבת עם הילדים אשר משלבות הנאה, למידה וערכים.


שבת עם הילדים– הזדמנות נהדרת לגלות עולמות חדשים

בילוי שמשלב גילוי של ידע חדש ושל עולמות חדשים שלא הכרנו הופך את החוויה המשותפת למרתקת ומעשירה. פעילות "בגובה העיניים" היא חוויה של יצירה אומנותית בנושא מתחלף, אשר במסגרתה מתקיימת התערוכה "הביטלס- מסע הקסם המיסתורי המשלבת הכרות עם עולם המוסיקה על רבדיו השונים. אם אתם משפחה עם קטנטנים, תוכלו לגלות את עולם הטבע העשיר במסלולי הפעילות "בעקבות הפרפרים" ו"המסע לתיקון ממלכת הזמן".


שבת עם הילדים היא זמן לבילוי משפחתי ולא רק...

בוודאי תשמחו לשמוע ששבת עם הילדים היא זמן לבילוי משפחתי שהוא גם כיף והנאה וגם זמן להקניית ערכים. בפעילות "דיאלוג עם הזמן" תיהנו מפעילות עשירה בהדרכת מדריכים זקנים בני 70 ומעלה ותתמודדו עם סוגיית הזמן והקשר הבין דורי. מסלול "היער הקסום" מציע לכם התמודדות מהנה עם רגשות שונים ואילו ההצגה החווייתית "איפה מיש" תכניס אתכם לעולמן של הבובות ולנושאים שונים הקשורים לחברות.

שבת עם הילדים– זמן ליצירה של חוויות משפחתיות חדשות

שבת עם הילדים יכולה לזמן גם זמן שבו המשפחה שלנו לומדת להכיר את השונה והאחר. בתערוכות "דיאלוג בחשכה" ו"הזמנה לשקט" תוכלו לחוש כיצד מרגיש האדם העיוור או החרש, בחוויה חושית יוצאת דופן בהדרכת עיוורים וחרשים. וגם מסלול "החייזרים", שהוא הרפתקאה ייחודית המזמנת למבקרים הזדמנות להכרות עם האחר ועל ידי כך עם עצמכם.
ללא ספק, שבת עם הילדים היא זמן לבילוי משפחתי ומה יותר טוב מאשר להפוך את הבילוי הזה לבילוי משפחתי בעל ערך מוסף אותו אנו מציעים בפעילויות המגוונות והמעשירות שלנו במוזיאון הילדים הישראלי בחולון. אתם מוזמנים להצטרף אלינו לשבת עם הילדים.

שבת עם הילדים: חוויות משותפות שנשארות לכל החיים


חוויות הילדות המשפחתיות שלנו הן חלק ממה שמעצב אותנו והן מותירות בנו טעם מיוחד שמלווה אותנו בהמשך. השבתות, בהן שגרת היומיום העמוסה עוצרת מלכת, ואנו פנויים כל כולנו למשפחה, הן הזדמנות כה מיוחדת ליצירת ההרגשה הזו. שבת עם הילדים במסגרת הפעילויות של מוזיאון הילדים, היא אוצר של הנאה, ערכים ולמידה חווייתית צרופה, שייחרטו במתיקות באלבום החוויות המשפחתיות שלכם.


פעילות רב גילאית לכל המשפחה


עושר הפעילויות שתפגשו אצלנו במוזיאון במסגרת שבת עם הילדים יוצר אטרקציות ייחודיות לכל הגילאים, מפעוטות ועד לנוער ומבוגרים. בפעילות "טיול עם ינשול" המיועדות לפעוטות בגילאי שנתיים וחצי עד ארבע, יחוו הילדים רגשות מוכרים של ביישנות ורצון להתגבר עליה תוך פיתוח מיומנויות של היכרות ויצירת קשר עם חברים חדשים. בפעילות "בעקבות הפרפרים", יכירו הילדים באופן חווייתי את מחזור החיים בטבע ואת חיות היער מזווית רעננה וחדשה.
בפעילות "המסע לתיקון ממלכת הזמן", ילדים בגילאי ארבע עד שש יוכלו להכיר ולחקור מקרוב את תהליך ההתפתחות, הגדילה ושינויי החיים המתרחשים בחלוף הזמן. בפעילויות "היער הקסום" ו"חברים ביער" יכירו הילדים בגילאי 6-8 קשת של רגשות ומחשבות הקיימים בכולנו ודרכי התמודדות מקדמות עם רגשות אלו.


שבת עם הילדים: בלתי נשכחת גם לנוער ולמבוגרים


החל מגילאי תשע ומעלה, ניתן להשתתף בחוויות העוצמתיות של תערוכות "דיאלוג בחשיכה", "הזמנה לשקט" ו"דיאלוג עם הזמן". תערוכת "דיאלוג בחשיכה" שקצרה שבחים והצלחה בינלאומית מפגישה את המשתתפים באופן רגשי, חזק ובלתי אמצעי, עם עולמם של העיוורים וכבדי הראייה. בעלטה גמורה, בעקבות המדריכים כבדי הראייה המנוסים שלנו, יוצאים המשתתפים אל מסע חווייתי ומרגש.


צלילים, מגע, תזוזה ותחושה, מחליפים בחשיכה שבתערוכה זו את חוש הראייה שכולנו כה מורגלים להשתמש בו. בתחילה החוויה מטלטלת, עוצמתית וחזקה מאוד, ועם התהליך הגוף והחושים מתרגלים אט אט למצב החדש, ואנו חשים נינוחות מיוחדת ואפשרות להיפתח באופן רגשי נעים ויוצא דופן לשיחה זורמת עם המדריך ומשתתפים שעמנו.
חוויה זו מתאפשרת דווקא בהעדרו של חוש הראייה, שפעמים רבות יוצר בנו רושם ראשוני מוטעה כלפי הסובבים אותנו. שבת עם הילדים של חוויות כאלו הופכת לשבת בעלת ערכים וטעמים מיוחדים, שנשארים עמנו זמן רב לאחר שהשבת מסתיימת.

חוויה מקרבת ומיוחדת: שבת עם הילדים


מחקרים מראים שאנשים נוטים לזכור מתקופת הילדות ,רגעים של קשר אנושי חם, ותחושת הערכה על חוויות ערכיות וטובות שקיבלו מהוריהם. אנשים רבים זוכרים בהערכה שהוריהם דאגו שיאכלו אוכל בריא, קראו איתם סיפור או סיפרו להם מקרים מצחיקים מילדותם. שבת עם הילדים בתערוכות מוזיאון הילדים היא הזדמנות מיוחדת במינה לצבור חוויות משפחתיות כאלו, מלאות בערך, למידה וקשר אנושי מלב אל לב. חוויות שייחרטו במתיקות מופלאה עמוק בתוך הלב.


שבת עם הילדים ולכל המשפחה


התערוכות במוזיאון מתוכננות באופן כזה המעניק חוויה מרתקת של שבת עם הילדים לכל גיל ממש. ילדי הגיל הרך ייהנו מהיכרות מעמיקה עם החושים והרגשות בפעילות "טיול עם ינשול", עם מחזור החיים בטבע בפעילות "בעקבות הפרפרים" וגם יזכו להשתתף באופן פעיל בהצגה ולחוות מקרוב אוסף צעצועים בינלאומי מיוחד בהצגה "איפה מיש".
ילדים בוגרים ובני נוער ייהנו מאוד מתערוכת "הביטלס – מסע הקסם המסתורי". הביטלס, להקת הלהקות שהשאירה חותם עצום על התרבות האנושית. עבור ההורים זוהי הזדמנות פז ליהנות משיריה המוכרים והקסומים של הלהקה, ועבור ילדים ונוער זו הזדמנות להכיר מקרוב את שיריה ואת המסר שנשאו לעולם.


המסע בתערוכה חווייתי ומהנה במיוחד וכולל בין השאר פעילות באולפן הקלטות ועריכת וידיאו קליפ מקורי. בנוסף למוזיקה הססגונית, זוהי הזדמנות עבור המבקרים הצעירים, לראות מקרוב כיצד יכולה המוזיקה לחדור ללבבות רבים מעבר להבדלים של דת, שפה או תרבות.


תערוכות חוצות גבולות וגילאים


התערוכה הוותיקה "דיאלוג עם החשיכה" שהיא תערוכה בינלאומית, ממשיכה לקצור שבחים ולכבוש לבבות.. בעלטה גמורה, שבתחילה מורגשת כמטלטלת משהו, נכנסים המשתתפים אל עולם חדש ומפתיע, עולמם של העיוורים וכבדי הראייה. המדריכים המקסימים שלנו, בעצמם עיוורים וכבדי ראייה, מכניסים את המבקרים בעדינות ובסבלנות אל עולם זה, דרך חיזוקם של החושים האחרים, ובפרט בפתיחת ערוצי תקשורת אנושית מקרבת ופתוחה שאינה מוגבלת על ידי הסטריאוטיפים הרגילים והמגבילים שחוש הראייה דווקא מטיל עלינו.
משתתפים רבים מכל קצוות העולם מעידים על חוויה עוצמתית, אינטנסיבית, מרגשת, משמעותית ומרתקת שנותרת בזכרון המבקרים לשנים רבות . בדומה לכך גם תערוכות "הזמנה לשקט" המפגישה את המשתתפים עם עולמם של החרשים ו"דיאלוג עם הזמן" היוצרת מפגש בין דורי מרתק עם בני הגיל השלישי, מהוות צוהר אל עולמות אנושיים קסומים. אנו מזמינים אתכם לחוות אתנו שבת עם הילדים שאין כמותה.

זמן משפחה מיוחד: שבת עם הילדים


מחקרים מראים שאנשים זוכרים ומעצימים מילדותם במיוחד את הרגעים של חוויה אישית מיוחדת עם ההורים והמשפחה, רגעים של קשר, קרבה ורגש. שבת עם הילדים במסגרת פעילויות מוזיאון הילדים, מעניקה לכם הזדמנות לבניית הקשר ביניכם באמצעות חוויות מרגשות ומרתקות, המעוררות שיחה ערה מלב אל לב. ההזדמנות למצוא עבור כל אחד מבני המשפחה פעילות שמתאימה בדיוק עבורו ולאחד את כולם במקום אחד מהנה של יציאה החוצה וחוויה משותפת, היא מתנה ענקית.


פעילויות שנבחרו בקפידה


כל התערוכות והפעילויות אצלנו במוזיאון, מתוכננות בקפידה כך שיעניקו ערך רב ויוצא דופן למשתתפים. אפשר לומר שהמשותף לכולן הוא ההתנסות החווייתית שמתוכה, באופן טבעי, עולים הרגשות, המחשבות והשאלות מעוררות השיח.
כאשר השאלות והאתגרים עולים בילדים, בכל גיל, נוצרת ההזדמנות לפתוח בשיחה רגשית מקרבת, לחלוק ברשמים ומחשבות, ולאמץ כלים חשובים מאוד לחיים, בתחום החברתי והרגשי. בגיל הרך, הפעילויות מוכוונות להענקה ושיוך של שמות לרגשות, הכלה שלהם ויכולת להתמודד עמם.


כך לדוגמה בפעילות טיול עם ינשול של שבת עם הילדים, יוצאים הילדים למסע ביער הקסום עם ינשול הצעיר שמאוד רוצה לפגוש חברים חדשים אך מאוד מתבייש. דרך החוויה עמו הם לומדים להכיל את תחושת הביישנות, להתגבר עליה ולהכיר חברים.


בפעילות החייזרים מתמודדים הילדים עם מצב שבו הם כאילו נחטפו אל חללית חייזרים, ממנה יוכלו לצאת ולשוב אל בתיהם רק במאמץ משותף, חשיבה יצירתית ונועזת. דווקא מתוך האתגר המשותף עולה חוויה של יצירת קשר ועזרה הדדית ביניהם המהווים כלים כה חשובים ובסיס לחיים.


שבת עם הילדים מלאה בערכים


ערכים של התחשבות, קבלת האחר ושיח ללא שיפוטיות, נקנים בצורה הטובה ביותר דווקא מתוך חוויה והתנסות אמתית ולא בתיאוריה. תערוכת דיאלוג בחשיכה שביקרה ברחבי העולם וזכתה לשבחים רבים, היא המחשה מופלאה לכך.
ברגע אחד מוצאים עצמם המשתתפים (מגילאי תשע ומעלה) בתוך עולם של חושך מוחלט. תחושת ההפתעה, המכווצת ואף מטלטלת לעתים, אט אט נרגעת ומתחלפת בחוויה מיוחדת של קשר בין המשתתפים והתנסות בהיכרות עם העולם בעזרת הפעלה מוגברת של החושים האחרים ושל שיתוף הפעולה והעזרה ההדדית. כך החוויה של שבת עם הילדים מקבלת משמעות מיוחדת ומקורית.

שבת עם הילדים היא זמן לבילוי משפחתי

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp