מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

יום גיבוש לחברות – תכנון יום בלתי נשכח

יום גיבוש לחברות הוא יום שיש צורך לתכנן אותו לפרטי פרטים וזאת בכדי שהתוצאה תהיה מוצלחת ותענה על מלוא הציפיות של העומדים מאחוריו ושל כל הלוקחים בו חלק.
יום גיבוש לחברות יהיה מורכב ברוב המקרים ממספר פעילויות ובין היתר: מפגש שלעיתים יכלול גם ארוחת בוקר, הפעילות או הפעילויות המרכזיות ובמקרים רבים, גם ארוחה בשטח או במסעדה.
כמובן, שלצד הפעילויות השונות והמקומות בהם הן יתקיימו, חשוב לדאוג לכל האופרציה של אותו יום, להסעות, להפסקות, לתכנים השונים בדרך ולכל מה שמתוכנן לאורך כל היום.
יחד עם זאת, התשובה לשאלה אם אותו יום גיבוש יוכתר כהצלחה, תלויה במידה רבה בפעילות המרכזית של אותו יום – הפעילות אשר ייעודה לגבש את כל הקבוצה.


יום גיבוש לחברות – דגשים חשובים


ישנם לא מעט פרמטרים אשר ישפיעו על התכנון והארגון של יום הגיבוש ובין היתר: גובה התקציב אשר יוקצה למטרה זו, כמות המשתתפים, הרכב המשתתפים (מנהלים, עובדים וכו'), העדפות אישיות או מטרות אותו היום, העדפות לגבי אזור גיאוגרפי מסוים ועוד..
בסופו של דבר, הפעילות אשר תבחר אמורה להתאים לכלל המשתתפים, בלי קשר לגילם, לאורח חייהם, לתפקידם בחברה וכיוצא בזה.
מי שמתקשה למצוא רעיונות מקוריים לפעילות יום גיבוש לחברות, יוכל תמיד לפנות ולקבל ייעוץ חיצוני שיסייע לו למצוא בסופו של תהליך, רעיון מקורי וישים, אשר יוכל להשיג בצורה הטובה ביותר את מטרותיהם של המארגנים.


חושבים קצת אחרת


סדנאות בישול בטבע, ביקור ביקבים ומשחקים אתגריים הם רק חלק מהרעיונות עבור ימי גיבוש לחברות. יחד עם זאת, לצד כל הקונספטים המוכרים יותר, יש גם לא מעט דרכים מקוריות וייחודיות יותר לימי גיבוש לחברות.

אם גם אתם מעוניינים להוציא יום גיבוש שכזה אל הפועל, תשמחו לגלות שאתם נמצאים בכתובת הנכונה למטרה זו.
מוזיאון הילדים הישראלי בחולון, הוא המקום הנכון עבור כל מי שמעונין להוציא אל הפועל יום גיבוש לחברות, כזה המספק חשיבה מחוץ לקופסא, זמן איכות מהנה וחווייתי לכל המשתתפים וחשוב מכך, השגת המטרה בגינה תוכנן יום הגיבוש לחברות מלכתחילה

יום גיבוש לחברות עם ערך מוסף


הוטל עליכם להפיק יום גיבוש לחברות? בעידן העכשווי, כמעט כל ארגונים מקפידים להשקיע בעובדיהם ולהעניק להם אחת לתקופה יום כיף וגיבוש מהנה ומשלהב, בין אם כדי לשבור את המחיצות ולקרב לבבות, ובין אם כדי לשבור שגרה, למלא מצברים ולהתאוורר, ובתוך כך גם להכיר את העמיתים לעבודה מזווית קצת אחרת.

מחקרים רבים שנעשו בתחום הראו שימי גיבוש מגבירים את תחושת הסיפוק ושביעות הרצון של העובדים ממקום עבודתם, וכנגזרת מכך גם את המוטיבציה, את התפקוד שלהם כצוות, הנאמנות כלפי הארגון, התפוקה והפריון.

אין עוררין שלאורך הזמן מדובר בהשקעה משתלמת במיוחד. יחד עם זאת, על אף שבימינו ניתן למצוא לא מעט חברות המתמחות בארגון סדנאות, ימי כייף וגיבוש לעובדים, מרביתן מציעות פעילויות סטנדרטיות ובקונספט דיי אחיד.

"דיאלוג בחשיכה": מסע חברתי רגשי ומרתק


במידה וניטעה בכם ההחלטה לתפור עבור העובדים יום גיבוש לחברות במתכונת אחרת, כזו שמתאפיינת בייחודיות ומקוריות ומעניקה לעובדים חוויה מרתקת ובלתי נשכחת, שהרי הגעתם למקום הנכון! מוזיאון הילדים הישראלי מציע מגוון פעילויות משמעותיות עם ערך מוסף, כמו דיאלוג בחשיכה, דיאלוג עם הזמן, הזמנה לשקט וסדנת תקשורת. "דיאלוג בחשיכה" הנו סיור המתקיים בעלטה מוחלטת בליווי מדריכים עיוורים.

הסיור דרך חללים חשוכים מהווה כמעין מסע חברתי רגשי ומרתק, המזמן אינטראקציה נטולת דעות קדומות עם אנשים עיוורים ולא זו בלבד שהמסע מאפשר למבקרים לגלות עולם חדש, עשיר ומרתק, אלא שהוא חושף בפניהם צדדים באישיותם שטרם הכירו. הפעילות הייחודית שנערכת למעלה משני עשורים ברחבי העולם, מותירה רושם עז ומסייעת לשיפור היצירתיות ומיומנויות התקשורת הבין אישיות.

סדנה בחשכה: מסע משימות אתגרי בעלטה מוחלטת


יתירה מכך, מוזיאון הילדים הישראלי מציע גם סדנה בחשכה לאלו המעוניינים בהפקת יום גיבוש לחברות עבור צוותי עבודה בארגון, מנהלים בתהליכי הכשרה ופיתוח ו\או ההנהלה בכירה. סדנה זו מורכבת ממסע משימות אתגרי בעלטה מוחלטת, כשלאחר מכן מעבדים המשתתפים את החוויה בהקשר אל היומיום הארגוני.

נטרול חוש הראיה מעורר בקרב המשתתפים את הכוחות הפנימיים הטמונים בהם ואת יכולות האינטואיציה וההקשבה שהופכות לעוגן חליפי. החוויה האינטנסיבית והמטלטלת מאפשרת למשתתפים לראות את עצמם באור שונה, ומייצרת בקרבם תובנות עמוקות המשמשות תשתית ללמידה, שינוי, התפתחות וצמיחה.

בהקשר זה, ראוי להבהיר שהסדנה נתפרת בהתאמה פרטנית לצורכי הלקוח ולמטרות השונות שלשמן היא מיושמת, כגון חשיבה ויצירתיות מחוץ לקופסה, ניהול צוות, ניהול קונפליקטים ומנהיגות בתנאים של אי-ודאות.

יום גיבוש לחברות

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp