מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

עשה זאת בעצמך: כדור שלג

חודש אוגוסט הוא אף פעם לא חודש קל להורים. אנחנו נמצאים בעיצומו של החופש הגדול - הילדים ברובם סיימו את הקייטנות ואם זה לא מספיק בחוץ נשברים שיאי חום ולחות שלא מאפשרים לנו לצאת מהבית מבלי להסתכן במכת חום או התייבשות. במיוחד בשביל זה הכנו בשבילכם פעילות ביתית קלה (נשבעים!) ומהנה - להכין כדורי שלג.

זו הזדמנות נהדרת להזיז את הילדים מתוך מסכי הטלוויזיה, הסמארטפונים, הטאבלטים והמחשבים ולעשות איתם את הפעילות המהנה והיצירתית הזו. מעבר להיותה פעילות מהנה היא גם מפתחת את היצירתיות והדמיון והילדים ממש יכולים ליצור את העולם שלהם בתוך הכדור הקטן.

 ילדה משחקת בכדור שלג

מה צריך:


אופן הכנה

החומרים הממוחזרים ישמשו ליצור את "העולם" שיהיה בתוך כדור השלג. החומרים צריכים להיות מספיק קטנים בכדי שיכנסו ויהיו בתוך הצנצנת ומאחר שהם יהיו בתוך מים רצוי שהם יהיו עשויים מפלסטיק (הכי בטוח).

במקרה הצורך ישנן חנויות בהם ניתן לקנות כל מיני אביזרי פלסטיק זולים. זה יכול להיות בצורת דמות פלסטיק אהובה, חיילי צעצוע, דינוזאורים או חיות אחרות. רעיונות נוספים: אבנים בצבעים (כמו שיש באקווריום), צדפים מהים,  הילדים המתקדמים יותר יכולים ליצור דברים מחמר או פימו.

אפשרות נוספת היא להדפיס תמונות של הילדים ביחד או לחוד ולצפות אותם באילומינציה.

בנוגע לנצנצים. לא כל הנצנצים הם אותו דבר. חלקם שוקעים במהירות וחלקם סתם יצופו. תנסו כמה סוגים בכדי להבטיח תוצאה מספקת.

יצירת הכדור

את העולם אתם יוצרים על השטח הפנימי של המכסה של הצנצנת. כל מה שצריך זה לקחת את כל מה שאתם רוצים ליצירת "העולם" ולהשתמש בדבק חם בכדי להדביק אותם.

בשלב זה עליכם להנחות את הילדים ותשאלו אותם מה הם היו רוצים לשים בתוך העולם שלהם - משפחה, איידול נערץ או קבוצה אהודה. ה-כ-ל הולך.

בטרם תתחילו ליצור ולהדביק את "העולם" מומלץ לקחת נייר זכוכית גס ולשפשף את המקום כדי שהדבק יידבק טוב יותר. אחרי שהדבקתם את הכל  (ראו דוגמא) תנו לדבק להתייבש היטב.

כדורי שלג שהכינו בבית
מתוך: http://ourbestbites.com/2011/12/how-to-make-a-homemade-snow-globe

חשוב לזכור שאנחנו מבריגים את המכסה בחזרה - אז שימו לב שאתם לא מכסים את פתחי ההברגה יתר על המידה. אחרי שהדבק התייבש הפכו את מה שיצרתם בכדי לראות שאכן הכל מודבק למקום.

השלב הבא הוא להכין את הצנצנת. מלאו את הצנצנת כמעט עד הסוף (תתחשבו במה שאתם מכניסים פנימה). הוסיפו את הנצנצים וקחו בחשבון שיש לשים טיפה יותר ממה שאתם חושבים כי תמיד חלק נעלמים בדרך... ניתן להוסיף קצת  2-3 כפיות של גליצרין או שמן תינוקות בכדי להאט את שקיעת הנצנצים למטה).

כעת עטפו את המקום שאליו מבריגים את המכסה באיזולירבנד (2-3 סיבובים יבטיחו אטימה מוחלטת בעת סגירת המכסה.

כעת כל שעליכם לעשות זה להכניס בזהירות את העולם שיצרתם לתוך הצנצנת ולסובב עד שהיא תהיה סגורה היטב. ותנו לילדים לשחק!

כדדרי שלג: עשו זאת בעצמכם
מתוך: http://ourbestbites.com/2011/12/how-to-make-a-homemade-snow-globe

כמובן שאנחנו מזמינים אתכם ליהנות מהמזגן שלנו וכמובן משלל הפעילויות והאטרקציות לילדים שיש לנו להציע. מחכים לכם

אולי יעניין אתכם גם:

איך להשאר קרירים ולהכין ארטיקים ביתיים

מתכונים שילדים אוהבים

פעילויות יצירתיות במוזיאון הילדים

דפי צביעה לילדים

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp