מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

מחפשים פעילות לילדים עם ערכים חינוכיים? הגעתם למקום הנכון!

מחפשים פעילות לילדים שיש בה ערך מוסף? במוזיאון הילדים הישראלי שבחולון תוכלו למצוא מגוון עצום של אטרקציות יוצאות דופן ופעילויות מעשירות, המעודדות את ההזדהות והאמפתיה עם האחר ומחזקות את החיבור המשפחתי. הפעילויות במוזיאון מתקיימות במסגרת של סיורים מודרכים ובהתאמה מלאה לגילאי המשתתפים.

לכול מסלול, פעילות ואטרקציה יש מאפיינים ייחודים וכוונה חינוכית שונה, תוך שזירת ערכים חינוכיים חשובים בתוך פעילויות מלהיבות, חווייתיות ומעצימות. הערכים המועברים לילדים בפעילויות השונות עוסקות בפתיחות וכבוד לאחר, הקניית כישורי חיים ופיתוח אינטליגנציה רגשית. יתרה מזאת, המבקרים במוזיאון ובתערוכות נוטלים בפעילות חלק פעיל, ובתוך כך הם חשים, חווים ומתרגשים, וגם עורכים היכרות עם האני הפנימי שלהם.

טיול עם ינשול


במידה ואתם תרים אחר פעילות לילדים המותאמת לפעוטות בגילאי שנתיים וחצי עד ארבע, שהרי אחת המומלצות היא "טיול עם ינשול". מדובר בסיפור העוסק ב"ינשול" (חיה חמודה שמחציתה חתול ומחציתה ינשוף) שאך בקע לא מכבר מהביצה, ורוצה להכיר חברים חדשים הגרים בתוך היער הקסום.

אלא שיש לינשול בעיה לא פשוטה, מאחר והוא ביישן מטבעו. במהלך הפעילות יוצאים הילדים למסע עם הינשול ביער הקסום, כדי לחפש חברים חדשים, תוך שהם פוגשים בדרך גם אינספור צלילים, תחושות, רגשות ומרקמים המזמנים להם חוויות מפתיעות ומשעשעות.

הפעילות מהווה כמעין מסגרת התנסותית המעניקה לילדים כלים להתמודדות עם הביישנות ומסייעת לגיבוש תהליך החיברות, תוך הקניית מיומנויות חברתיות ונורמות התנהגות.

חברים ביער


"חברים ביער" היא פעילות לילדים המותאמת לגילאי 8 - 6. מדובר בפעילות מקורית וחווייתית במתכונת "היער הקסום", שהעלילה שלה סובבת סביב החגיגה שקיומה מוטל בספק, בעקבות מחלוקת המתעוררת בקרב דיירי היער הקסום.

במהלך העלילה משאבים הילדים אל תוככי היער הקסום, פוגשים את הדמויות השונות (גברת חפרפרת, מר ינשול, הקוסם הלבן, הפסנתר, הזחלים, זיג וזג ופרפרי האור) נחשפים לקונפליקטים שבין דיירי היער ומתבקשים לסייע לאיתור פתרון שיהיה מוסכם על כולם.

שיאו של הסיור המופלא מתרחש בעת הביקור בהר השלג, שם אמורה להתקיים מסיבת יום ההולדת של הקוסם הלבן. המסע כולו, כמו גם המפגש עם הדמויות האהובות, מלווה במראות, צלילים וקולות, ובמהלכו מפנימים הילדים שההקשבה, היכולת לכבד דעה שונה ושיתוף פעולה הם הנוסחה הנכונה כדי לחיות יחד ולהצליח.

פעילות לילדים

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp