מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

קיר תמונות משפחתי . איך עושים את זה?

ראינו ורצינו גם....

אז איך מעצבים קיר משפחתי?
אנחנו יודעים שכולכם מזדהים: לכולנו יש מאות אם לא אלפי תמונות של המשפחה שלנו, לרוב על גבי הטלפון הנייד / המחשב / בענן. מה עושים עם כל התמונות הללו? לטובת אלו שטורחים ומדפיסים ולטובת אלו שתמיד חלמו לעצב קיר משפחתי עם כל התמונות שיש ברשותכם, קבלו מאיתנו טיפים ורעיונות כיצד לבצע את זה.

קיר תמונות משפחתי

מאיפה מתחילים?
קודם כל ולפני הכל, אנחנו ממליצים לכם לעשות סדר בתמונות... אנחנו יודעים שמדובר במלאכה לא פשוטה שדורשת זמן והשקעה אבל אם תדאגו לסדר את התמונות שלכם בקבוצות או אלבומים בנושאים מסוימים (לפי חודש, לפי שם הילד/ה, לפי אירועים וכדומה). ולסנן את התמונות הטובות יותר, תוכלו לחסוך לכם הרבה זמן בעת בחירת התמונות אותן תרצו להדפיס ולתלות על הקיר.
לאחר שהחלטתם אילו תמונות תרצו להדפיס/להגדיל/למסגר הכינו תיקייה המרכזת את כל התמונות הללו.

להפשיל שרוולים ולגשת לעבודה
1. יש לבחור את הקיר בבית אותו תרצו לעצב, רצוי שיהיה בקיר מספיק מקום לתלות מסגרות שונות וכמו כן שיהיה נגיש (אום אפשר בעל מספיק תאורה) למתבוננים בו.
2. החלטתם אילו תמונות תרצו לתלות על הקיר? מעולה! גשו לחנות לפיתוח תמונות או דרך אתרים בתחום והדפיסו דרכם את התמונות, רצוי הדפסה של תמונה על גבי נייר איכותי על מנת שהתמונה תיראה טוב לאורך זמן.
3. החליטו באיזה עיצוב תבחרו על מנת לסגנן את הקיר המשפחתי – ניתן לעצב במספר דרכים ואפשרויות כגון:
- אוסף של תמונות בגדלים שונים עם מסגרות זהות
- אוסף של תמונות עם מסגרות שונות
- הכנת קולאז' של כמה תמונות שונות באותה מסגרת
- תלייה "ללא חוקים" של תמונות/מסגרות/ציורים וכל דבר העולה על רוחכם ומייצג את משפחתכם
- מסגרות ללא תלייה עם רגלית שניתן להניח על גבי מדפים
- הכנת תמונות מרחפות: תמונות תלויות במובייל או מהתקרה
- תליית תמונות בעזרת אטבי כביסה על גבי מסגרת שהכנתם או על גבי חבל
- הדפסת תמונות באמצעים שונים כגון הדפסה על קנבס, טפט או אפילו על זכוכית
4. לאחר שהחלטתם על סגנון העיצוב שלכם הכינו את המסגרות והכניסו אליהם את התמונות שבחרתם.
5. מומלץ לסדר את המסגרות עם התמונות (לפני התלייה) על הרצפה ולראות כי הסידור מוצא חן בעיניכם. לאחר שהחלטתם על ניראות הקיר יש לתלות את המסגרות (בעזרת מסמר או ללא תלייה – תלוי במסגרת שאתם משתמשים בה)


החשיפה הגדולה!
לאחר שסיימתם את העבודה הקשה (אך המספקת) הזמינו את בני המשפחה ל"אירוע חשיפת הקיר" והציגו בפניהם את הקיר החדש! אפשר להשאיר מסגרת אחת ריקה עם מקום למילוי חתימות של בני המשפחה המשתתפים בקיר ולאחר שכולם חתמו ומסגרתם את דף החתימות – להוסיף את המסגרת לקיר.

קיר תמונות משפחתיות

אם אתם מחפשים השראה נוספת , בואו לתערוכה הייחודית שלנו "דיאלוג עם הזמן" אשר מוקדשת לפעילות בין דורית ושם ב"סלון של סבתא" תוכלו לחזות בקיר  שיצרנו.

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp