מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

הזמנה לשקט

ברוכים הבאים להזמנה לשקט

הזמנה לשקט הינה תערוכה מבית היוצר של "דיאלוג בחשיכה" והיא למעשה מסע תקשורתי אל מחוזות של שקט והכל בהנחיית מדריכים חירשים .


בתערוכה זו לא שומעים דבר אך מדברים בלי סוף... שומעים באמצעות העיניים ומדברים באמצעות הידיים.

זוהי הזמנה למסע בערוץ תקשורת חלופי אך זמין (של תנועות ידיים ושפת גוף), בהנחיית מדריך חרש, אשר שפת הסימנים היא ערוץ התקשורת העיקרי ולפעמים גם היחיד בחייו.


דיאלוג בחשיכה מודרך על ידי מדריכים עיווריםהתערוכה מזמינה את המבקר לחוויה של גילוי שפה בערוץ אחר. למבקר ניתנת במה לכישורי התקשורת הלא מדוברת הטמונים בכל אחד מאיתנו, כפי שהם באים לידי ביטוי בהעדר הקול, חוש השמיעה והשפה הדבורה.


כיצד אנו "שומעים" את סביבתנו? איך אנו מתקשרים עם העולם הסובב אותנו? "הזמנה לשקט" בדומה ל"דיאלוג בחשיכה", הינו פרויקט חינוכי-חברתי, ערכי ומרתק.


ייחודה של הפעילות הזמנה לשקט על פני פעילויות לילדים אחרות, היא שהיא מאפשרת לכל אחד לגלות את הפוטנציאל והיכולת התקשרותית הטמונות בכל אחד מאיתנו. בשקט שמאפשרת התערוכה מקבל כל מבקר הזדמנות להתנסות בהבעת רעיונות, רגשות ומחשבות באמצעות תנועת וסימנים.

התערוכה מזמנת יצירת קשר ושיח בין אוכלוסיות שונות, שוברת גבולות מנטליים וחברתיים, ומעלה את המודעות הציבורית לקהילת החירשים.

הרעיון לתערוכה נוצר ע"י ד"ר אנדריאס היינקה, הוגה "דיאלוג בחשיכה" והגב' ארנה כהן. בשנת 2003 נחנכה התערוכה הראשונה בפריז במוזיאון המדע לה וילט. תערוכה זו קצרה שבחים רבים בקרב מבקריה והוכתרה כתערוכה המוצלחת ביותר מזה 20 השנה האחרונות במוזיאון לה וילט.


בהיבט החינוכי לתערוכה שני דגשים עיקריים:

א. מפגש עם עצמי, עם החושים שלי ועם יכולותי: בעולם בו התקשורת היומיומית בינינו מבוססת על חוש השמיעה ויכולות הדיבור, התערוכה מציגה דרכים שונות ואחרות ליצירת תקשורת ושיח. המבקר יתנסה בביטוי של רעיונות, רגשות ומחשבות באמצעות תנועה וסימנים.

ב. פתיחות לשונית: התערוכה יוצרת קשר ושיח בין אוכלוסיות שונות - חירשים ושומעים, שוברת גבולות מנטאליים וסטריאוטיפים, ומעלה לדיון ציבורי את מקרה החירשים. שפת הסימנים מקבלת גושפנקא, נחשפת ומתגלה כשפה שהיא ככל השפות.

 

עמודים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

אטרקציות לילדים במוזיאון

למידע על ימי גיבוש וסדנאות לעובדים 

למידע על יום כיף לעובדים בפעילות זו 

לאתר האינטרנט הבינלאומי - מבית היוצר של DSE  אתר האינטרנט הבינלאומי

זכויות היוצרים ב "דיאלוג בחשיכה" כמו גם הזכות המוסרית בה ובסימני המסחר הקשורים אליה, הינם קניינה של Dialogue Social Enterprise בע"מ.

לצילום פנורמי של בר השקט

צילום פנורמי של בר השקט

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp

לתשומת ליבכם:

יש לתאם את הביקור מראש

 

  • למבוגרים וילדים מעל גיל 9.
  • ילדים עד גיל 12 חייבים בליווי מבוגר. 
    גם מבוגר חייב בכרטיס.

  • משך הפעילות: כשעה וחצי.

  • כל איחור משמעו שלא ניתן להיכנס לסיור. 

  • לא תתאפשר כניסה למסלול זה לילדים שאינם בגיל המוגדר(כולל תינוקות).
  • לתשומת ליבכם בתערוכה פועל בית קפה בו נמכרים חטיפים העלולים להכיל רכיבים אלרגניים.

 

לקבוצות:
לפני הכניסה לתערוכה יעברו קבוצות מאורגנות פעילות שתתמקד בהכנה של הקבוצה לחוויה הייחודית העומדת בפניהם. לקראת תום הסיור יתקיים דיאלוג בין המדריך החירש לקבוצה לסיכום החוויה ועיבודה.

 

סיור בעברית 
רכישת כרטיסים ותיאום ביקורסיור באנגלית

רכישת כרטיסים ותיאום ביקור

  

 

כתבו עלינו - הזמנה לשקט