מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

רעיושנות לגיבוש צוות עובדים ושיפור התקשורת ועבודת הצוות

גיבוש צוות העובדים במקום העבודה, הוא אחת המטרות החשובות ביותר של כל המנהלים בדרגים השונים של רמות התפעול בעסק. מקומות עבודה קטנים כגדולים, משקיעים זמן ומחשבה בחיפוש רעיונות לגיבוש צוות עובדים שיניבו את התוצאות הרצויות, קרי הגדרת השיתוף וההבנה בין העובדים, מה שעשוי לתרום רבות לשיפור התפקוד שלהם כצוות ולשיפור היעילות והרווחיות של העסק. אילו רעיונות אפשריים קיימים לגיבוש צוות העובדים? היכן ניתן למצוא פלטפורמה הולמת שתסייע להגברת הגיבוש בקרב העובדים בעסק או במשרד? בשורות הבאות נעסוק בקשר שבין פעילות מהנה ומגבשת, לבין הצעדת העסק או המשרד קדימה.

רעיונות לגיבוש צוות עובדים והיישום שלהם

באופן עקרוני, גיבוש צוות העובדים חייב להתבצע באופן שיגרום להם לתת מעצמם, ולא כדבר שכביכול נכפה מלמעלה. כל ניסיון לגרום לעובדים להתגבש כנגד רצונם, או לחילופין באופן שאיננו נראה לעובדים, יסתיים ככל הנראה בכישלון. לפיכך, רעיונות לגיבוש צוות עובדים חייבים לעמוד בשלושה קריטריונים חשובים: בראש וראשונה - הרעיונות חייבים להתאים למבנה החברתי של העובדים ולפנות למכנה המשותף הגדול ביותר ביניהם. שנית, גיבוש העובדים דורש גם השקעה שלהם עצמם בפעילות. המשמעות היא, שהגיבוש חייב להיות אינטראקטיבי. הליכה למופע משותף, למשל, איננה יכולה להיחשב בהכרח לפעילות גיבוש במובן המלא של המילה. והדבר החשוב ביותר – חייבות להיות לגיבוש תפוקות, בדמות תובנות כאלה ואחרות של העובדים, שיסייעו להם בעתיד לשתף פעולה.

פלטפורמה איכותית לגיבוש העובדים

על מנת לגרום לרעיון הגיבוש של העובדים לקרום עור וגידים, יש למצוא את הפעילות המתאימה והאיכותית ביותר, שתשיג הלכה למעשה את התוצאות שמארגני הגיבוש מתכוונים להשיג. מוזיאון הילדים בחולון מציע מגוון רעיונות לגיבוש צוות עובדים באמצעות שפע פעילויות וסדנאות ייעודיות ובעלות ערך מוסף משמעותי ומוכח. המקום הנפלא והמעניין הזה מציע מבחר גדול של פעילויות, שבניגוד לשם המקום אינם מיועדים לילדים בלבד. עם הפעילויות כאמור ניתן למנות סיורים, סדנאות יחד עם פעילויות שונות שהן מהנות, מעשירות ובעיקר שוברות את השגרה היום יומית. אם אתם מחפשים פעילות גיבוש איכותית, ייחודית ,מעניינת וזמינה עם עובדים וניהול בכיר, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת לתאום מועד לביקור וכן את אופי הפעילות הנדרש.


כיף, העשרה וגיבוש ביום אחד: רעיונות לגיבוש צוות עובדים


מעסיקים רבים מארגנים אחת לתקופה ימי גיבוש לעובדיהם הכוללים פעילויות, אוכל וכיף. פעילויות הגיבוש מעניקות לעובדים את תחושת חשיבותם לארגון, לה הם זקוקים אך גם מעשירה ותורמת רבות לאיכות העבודה. צוות מוזיאון הילדים מציע למעסיקים כמה רעיונות לגיבוש צוות עובדים ביניהם פעילויות כיפיות, מהנות וכמובן מגבשות ובעלות ערך מוסף.

חשיבותן של פעילויות גיבוש לצוותי עובדים


פעילויות גיבוש עובדים תורמות לעובדים עצמם וכן לתפוקת העבודה במספר דרכים. פעילויות אלו מקנות לעובדים תחושת שחרור, שבירת שגרה ואוורור מה שמקל עליהם לחזור מפוקסים יותר לשגרת היום יום . פעילויות גיבוש, פרט לשחרור, מאפשרות לעובדים להכיר זה את זה בהקשר שונה ולייצר קשרים חברתיים ומעמיקים יותר מחוץ לתחומי העבודה ובכך לעבוד יחד בצורה מגובשת וטובה יותר.


מחקרים רבים מראים כי צוותים בהם העובדים נהנים להיות האחד בחברת השני, עובדים טוב יותר ושמחים להגיע בבוקר לעבודה ולבצע את המטלות להם הם נדרשים. בנוסף, פעילויות גיבוש מחוץ למקום העבודה יכולות להיות גם מהנות וגם לתרום לעובדים ידע הדרוש להם לעבודתם, למשל התמודדות עם לקוחות, תקשורת מקרבת ועוד.

לשמוע בשקט מוחלט


לרוב, כאשר המילה 'תקשורת' נשמעת, המושגים העולים בראשנו אוטומטית הם דיבור, שמיעה וכתיבה. מתוך רעיונות לגיבוש צוות עובדים סדנת התקשורת "הזמנה לשקט" המכניסה את המשתתפים אל עולמם של החרשים וכבדי השמיעה, בולטת בייחודיותה. הסדנה מציבה בפני העובדים אתגר מעניין, בו עליהם לתקשר ולבטא את עצמם ללא אפשרות לדבר או לשמוע.


הפעילות מעניקה לעובדים כלים להתמודדות עם קשיים, שכן העובדים נדרשים לפעול בשיתוף פעולה על מנת להשיג מטרה משותפת, ובכך לומדים על עצמם, על חבריהם לצוות ועל הגיבוש והתיאום הנדרש מהם על מנת להגיע למטרה.
סדנה ייחודית זו מגבשת מאוד, מאתגרת את העובדים לתקשר בצורה יצירתית ומלמדת את המשתתפים על עצמם ועל האחר כאשר נעלמים הדיבור והשמיעה היומיומיים. בסדנה נחשפים העובדים אל שפת הסימנים ושפת הגוף ובעיקר השפה הויזואלית.

דיאלוג בחשיכה: רעיונות לגיבוש צוות עובדים


אבן חן בולטת נוספת בנוף של רעיונות לגיבוש צוות עובדים - הפעילות "דיאלוג בחשיכה". פעילות זו הינה חוויה עוצמתית, מרגשת ומהנה, שחושפת את המשתתפים לעולמם של העיוורים. הפעילות מתקיימת בחושך מוחלט ומודרכת על ידי מנחים עיוורים, במהלכה העובדים זוכים לחוות חוויות יומיומיות שונות בחשיכה. בנוסף לביקור בתערוכה, מציע מוזיאון הילדים סדנה בחשכה לארגונים, הנהלות וצוותים המועברת על מדריכים עיוורים ויועץ ארגוני, כאשר הפעילות בסדנה נתפרת בצורה המתאימה להם ביותר והיא מעלה דיון מעניין ומעצים על התחושות השונות הנלוות להתמודדות עם מצבי קיצון המצריכים עזרה הדדית, התמצאות מחודשת והקשבה עמוקה.

רעיונות לגיבוש צוות עובדים

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp