מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

פעילות לילדים היום – לימודים תוך כדי חוויה

אחד המשפטים השגורים בפי המבוגרים, הוא שהנוער של היום והילדים של היום, זה לא מה שהיה פעם. ואכן, ככל שעובר הזמן השוני מתברר שאין משפט נכון יותר מזה. הילדים של היום שונים מכל מה שהכרנו בעבר, הן מבחינת התובנות שלהם לחיים והן מבחינת הידע והיכולות שלהם. אפילו התאמה של פעילות לילדים היום שונה מאד ממה שהיה מקובל אך לפני עשורים בודדים. לעיתים קרובות מגלים המורים, אחרי זמן רב של תכנון וציפייה, שהילדים מבינים בתחום שהמורים בחרו הרבה יותר טוב מהמורים עצמם. מהם ההבדלים העיקריים בין הילדים היום לילדים בדורות קודמים? אילו אתגרים ניצבים בפני מי שמארגנים פעילת לילדים בעת הזאת? היכן ניתן בכל זאת למצוא פעילות לילדים שתעשיר אותם, תסב להם הנאה ותלכד אותם? כל התשובות בשורות להלן.

הילדים של היום ושל פעם

הילדים והנוער של היום שונים, כאמור, מהילדים של פעם, כולל כותב שורות אלה. השוני העיקרי נובע מהעובדה שהילדים של היום חשופים יותר מתמיד לעובדות ולתובנות שלדורות קודמים לא היתה גישה אליהם. המונח "מהפכת המידע" מתארת בצורה הטובה ביותר את מה שקרה. הילדים יודעים, מבינים ומכירים תחומים ומושגים רבים. מכאן נובע שגם אופי הלימודים ואופי ההתייחסות אליהם משתנה. הלימודים צריכים לעסוק פחות בעובדות, ויותר לעסוק בדרכים לברור ביניהן. פעילות לילדים היום במוזיאונים ובבית הספר, חייבת להעניק להם תשומות שהן מעבר לעובדות גרידא.

פעילות לילדים היום ומעני לאתגרים החדשים

האתגרים הניצבים בפני המורים ואנשי החינוך בכלל, הם הקניית ערכים ומושגים לילדים, תוך ניצול הידע הקיים אצלם והפנייה שלו לאפיקים הנכונים. פעילות לילדים היום במוזיאון הילדים בחולון, עשויה לתת מענה הולם לדרישה הזאת. המוזיאון כולל פעילויות שהילדים אינם נחשפים להן בדרך כלל, שעשויות להסב הנאה רבה, יחד עם הקניית ערכים ותובנות חדשים. זאת, באמצעים ייחודיים המותאמים לילדים בקבוצות גיל שונות. אם ברצונכם להעניק לילדיכם ולכם חווית ביקור ייחודית במוזיאון ופעילויות מעשירות , זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות את הצעד הראשון לקראת פעילות איכותית, מרתקת ומהנה לילדים.

פעילות לילדים היום

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp