מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

פעילות לילדים היום – לימודים תוך כדי חוויה

אחד המשפטים השגורים בפי המבוגרים, הוא שהנוער של היום והילדים של היום, זה לא מה שהיה פעם. ואכן, ככל שעובר הזמן השוני מתברר שאין משפט נכון יותר מזה. הילדים של היום שונים מכל מה שהכרנו בעבר, הן מבחינת התובנות שלהם לחיים והן מבחינת הידע והיכולות שלהם. בעוד שבעודנו ילדים, הסתפקנו בלשחק בחצר תופסת או מחבואים, הרי שכיום הגירויים שאליהם חשופים הילדים הינם רבים, מגוונים ומאתגרים הרבה יותר. התופעה של היצמדות למסכים לאורך שעות רבות, מוכרת לכל אם ואב שנתקלים לא אחת בקושי ליצור עניין בעל ערך מוסף לילדים.

אפילו התאמה של פעילות לילדים היום שונה מאד ממה שהיה מקובל אך לפני עשורים בודדים. לעיתים קרובות מגלים המורים, אחרי זמן רב של תכנון וציפייה, שהילדים מבינים בתחום שהמורים בחרו הרבה יותר טוב מהמורים עצמם. מהם ההבדלים העיקריים בין הילדים היום לילדים בדורות קודמים? אילו אתגרים ניצבים בפני מי שמארגנים פעילת לילדים בעת הזאת? היכן ניתן בכל זאת למצוא פעילות לילדים שתעשיר אותם, תסב להם הנאה ותלכד אותם? כל התשובות בשורות להלן.

הילדים של היום ושל פעם

הילדים והנוער של היום שונים, כאמור, מהילדים של פעם, כולל כותב שורות אלה. השוני העיקרי נובע מהעובדה שהילדים של היום חשופים יותר מתמיד לעובדות ולתובנות שלדורות קודמים לא היתה גישה אליהם. המונח "מהפכת המידע" מתארת בצורה הטובה ביותר את מה שקרה. הילדים יודעים, מבינים ומכירים תחומים ומושגים רבים. מכאן נובע שגם אופי הלימודים ואופי ההתייחסות אליהם משתנה. הלימודים צריכים לעסוק פחות בעובדות, ויותר לעסוק בדרכים לברור ביניהן. פעילות לילדים היום במוזיאונים ובבית הספר, חייבת להעניק להם תשומות שהן מעבר לעובדות גרידא.

פעילות לילדים היום ומענה לאתגרים החדשים

האתגרים הניצבים בפני המורים ואנשי החינוך בכלל, הם הקניית ערכים ומושגים לילדים, תוך ניצול הידע הקיים אצלם והפנייה שלו לאפיקים הנכונים. פעילות לילדים היום במוזיאון הילדים בחולון, עשויה לתת מענה הולם לדרישה הזאת.
 כאשר הילדים שומעים שאתם עומדים ללכת למוזיאון הם בוודאי חושבים על: "איזה שעמום". ובכן, לא כך הוא הדבר. מוזיאון הילדים הינו עולם מלא בהתרחשויות ופעילויות שהילדים יתחברו אליהן עד מהרה.

המוזיאון כולל פעילויות שהילדים אינם נחשפים להן בדרך כלל, שעשויות להסב הנאה רבה, יחד עם הקניית ערכים ותובנות חדשים. זאת, באמצעים ייחודיים המותאמים לילדים בקבוצות גיל שונות. אם ברצונכם להעניק לילדיכם ולכם חווית ביקור ייחודית במוזיאון ופעילויות מעשירות , זה המקום הנכון עבורכם.
אנו שמים דגש על שילוב הרמוני בין הילד להורה לחוויה מלהיבה המטמיעה ערכים ויסודות חיוניים. הפעילות נועדה בראש ובראשונה ליצור הנאה  ופיתוח של יכולות כגון אינטליגנציה רגשית, כישורי חיים, פתיחות, קבלת האחר וכבוד למבוגר. המוזיאון מארח תערוכות רבות המספרות סיפור בו הילד נוטל חלק פעיל ומפעיל רגש ומחשבה ובכך לומד להכיר את עצמו.

לפניכם טעימה משלל הפעילויות האטרקטיביות במוזיאון הילדים:


• טיול עם ינשול – הילדים יפגשו את הינשול – חצי חתול וחצי ינשוף המחפש להכיר חברים חדשים. הילדים יטיילו ביער קסום ויפגשו מגוון צלילים, תחושות, רגשות והפתעות משעשעות.
• בעקבות הפרפרים – הכרת חיות היער דרך מחזור החיים שלהן. יציאה למסע ביער עם צמד זחלי פרפרים.
• מסע הקסם של הביטלס – מסע מופלא אחר הלהקה ששינתה את העולם. גילוי כוחה של המוזיקה והשפעותיה התרבותיות.
• ועוד שלל פעילויות מרתקות.

בואו לבקר במוזיאון הילדים!


מוזיאון הילדים הוקם בשנת 2001 ומציע מגוון רחב של פעילויות לילדים בדגש על עיסוק חווייתי בתחומי החינוך, האינטליגנציה הרגשית, חינוך לסובלנות וקבלת השונה. הפעילות מתקיימת בקבוצות קטנות ובליווי של מדריכים המעניקים יחס אישי לכל ילד.

רכשו כרטיסים כעת

פעילות לילדים היום

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp