מוזיאון הילדים חולון
רכישת
כרטיסים
ותיאום ביקור

שבת עם הילדים היא זמן לבילוי משפחתי

מזל שיש לנו את השבת, יום אחד שבו אנו משאירים בצד את השגרה העמוסה ומבלים עם הילדים בחיק המשפחה. כל השבוע אנחנו מתרוצצים, ממהרים לעבודה, הילדים בביה"ס ובגן, חוגים וחברים אחר הצהריים, התארגנות בערב לשינה... והנה עבר עוד יום עמוס ואיתו שבוע שלם. בשבת יש לנו הזדמנות להוריד את הרגל מהגז, לעצור ופשוט להיות אחד עם השני.
שבת עם הילדים היא ללא ספק זמן לבילוי משפחתי.
בוודאי הייתם רוצים לשמוע על פעילויות לשבת עם הילדים אשר משלבות הנאה, למידה וערכים.


שבת עם הילדים– הזדמנות נהדרת לגלות עולמות חדשים

בילוי שמשלב גילוי של ידע חדש ושל עולמות חדשים שלא הכרנו הופך את החוויה המשותפת למרתקת ומעשירה. פעילות "בגובה העיניים" היא חוויה של יצירה אומנותית בנושא מתחלף, אשר במסגרתה מתקיימת התערוכה "הביטלס- מסע הקסם המיסתורי המשלבת הכרות עם עולם המוסיקה על רבדיו השונים. אם אתם משפחה עם קטנטנים, תוכלו לגלות את עולם הטבע העשיר במסלולי הפעילות "בעקבות הפרפרים" ו"המסע לתיקון ממלכת הזמן".


שבת עם הילדים היא זמן לבילוי משפחתי ולא רק...

בוודאי תשמחו לשמוע ששבת עם הילדים היא זמן לבילוי משפחתי שהוא גם כיף והנאה וגם זמן להקניית ערכים. בפעילות "דיאלוג עם הזמן" תיהנו מפעילות עשירה בהדרכת מדריכים זקנים בני 70 ומעלה ותתמודדו עם סוגיית הזמן והקשר הבין דורי. מסלול "היער הקסום" מציע לכם התמודדות מהנה עם רגשות שונים ואילו ההצגה החווייתית "איפה מיש" תכניס אתכם לעולמן של הבובות ולנושאים שונים הקשורים לחברות.

שבת עם הילדים– זמן ליצירה של חוויות משפחתיות חדשות

שבת עם הילדים יכולה לזמן גם זמן שבו המשפחה שלנו לומדת להכיר את השונה והאחר. בתערוכות "דיאלוג בחשכה" ו"הזמנה לשקט" תוכלו לחוש כיצד מרגיש האדם העיוור או החרש, בחוויה חושית יוצאת דופן בהדרכת עיוורים וחרשים. וגם מסלול "החייזרים", שהוא הרפתקאה ייחודית המזמנת למבקרים הזדמנות להכרות עם האחר ועל ידי כך עם עצמכם.
ללא ספק, שבת עם הילדים היא זמן לבילוי משפחתי ומה יותר טוב מאשר להפוך את הבילוי הזה לבילוי משפחתי בעל ערך מוסף אותו אנו מציעים בפעילויות המגוונות והמעשירות שלנו במוזיאון הילדים הישראלי בחולון. אתם מוזמנים להצטרף אלינו לשבת עם הילדים.

שבת עם הילדים: חוויות משותפות שנשארות לכל החיים


חוויות הילדות המשפחתיות שלנו הן חלק ממה שמעצב אותנו והן מותירות בנו טעם מיוחד שמלווה אותנו בהמשך. השבתות, בהן שגרת היומיום העמוסה עוצרת מלכת, ואנו פנויים כל כולנו למשפחה, הן הזדמנות כה מיוחדת ליצירת ההרגשה הזו. שבת עם הילדים במסגרת הפעילויות של מוזיאון הילדים, היא אוצר של הנאה, ערכים ולמידה חווייתית צרופה, שייחרטו במתיקות באלבום החוויות המשפחתיות שלכם.


פעילות רב גילאית לכל המשפחה


עושר הפעילויות שתפגשו אצלנו במוזיאון במסגרת שבת עם הילדים יוצר אטרקציות ייחודיות לכל הגילאים, מפעוטות ועד לנוער ומבוגרים. בפעילות "טיול עם ינשול" המיועדות לפעוטות בגילאי שנתיים וחצי עד ארבע, יחוו הילדים רגשות מוכרים של ביישנות ורצון להתגבר עליה תוך פיתוח מיומנויות של היכרות ויצירת קשר עם חברים חדשים. בפעילות "בעקבות הפרפרים", יכירו הילדים באופן חווייתי את מחזור החיים בטבע ואת חיות היער מזווית רעננה וחדשה.
בפעילות "המסע לתיקון ממלכת הזמן", ילדים בגילאי ארבע עד שש יוכלו להכיר ולחקור מקרוב את תהליך ההתפתחות, הגדילה ושינויי החיים המתרחשים בחלוף הזמן. בפעילויות "היער הקסום" ו"חברים ביער" יכירו הילדים בגילאי 6-8 קשת של רגשות ומחשבות הקיימים בכולנו ודרכי התמודדות מקדמות עם רגשות אלו.


שבת עם הילדים: בלתי נשכחת גם לנוער ולמבוגרים


החל מגילאי תשע ומעלה, ניתן להשתתף בחוויות העוצמתיות של תערוכות "דיאלוג בחשיכה", "הזמנה לשקט" ו"דיאלוג עם הזמן". תערוכת "דיאלוג בחשיכה" שקצרה שבחים והצלחה בינלאומית מפגישה את המשתתפים באופן רגשי, חזק ובלתי אמצעי, עם עולמם של העיוורים וכבדי הראייה. בעלטה גמורה, בעקבות המדריכים כבדי הראייה המנוסים שלנו, יוצאים המשתתפים אל מסע חווייתי ומרגש.


צלילים, מגע, תזוזה ותחושה, מחליפים בחשיכה שבתערוכה זו את חוש הראייה שכולנו כה מורגלים להשתמש בו. בתחילה החוויה מטלטלת, עוצמתית וחזקה מאוד, ועם התהליך הגוף והחושים מתרגלים אט אט למצב החדש, ואנו חשים נינוחות מיוחדת ואפשרות להיפתח באופן רגשי נעים ויוצא דופן לשיחה זורמת עם המדריך ומשתתפים שעמנו.
חוויה זו מתאפשרת דווקא בהעדרו של חוש הראייה, שפעמים רבות יוצר בנו רושם ראשוני מוטעה כלפי הסובבים אותנו. שבת עם הילדים של חוויות כאלו הופכת לשבת בעלת ערכים וטעמים מיוחדים, שנשארים עמנו זמן רב לאחר שהשבת מסתיימת.

שבת עם הילדים היא זמן לבילוי משפחתי

פרסם תגובה Google+ Twitter שלח לחבר WhatsApp